بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

بتا- آلانین

بتا- آلانین

.

بتا- آلانین یک آمینواسید غیر پروتئینی است که پیش سازی برای پپتید‏های کارنوزینی (بتا- آلانیل-L - هیستیدین)، آنسرین (بتا- آلانیل- N – متیل هیستیدین) و بالنین
(بتا- آلانیل-N- تا – متیل هیستیدین) یا افیدین (بتا- آلانیل -3- متیل هیستیدین) می‌باشد. همچنین پیش سازی برای ویتامین پنتوتنیک اسید است که خود پیش سازی برای کوآنزیم A است، می‌باشد. تمامی آمینواسید‏های تشکیل دهنده پروتئین ‏ها،آمینواسیدهای آلفا هستند یعنی، گروه آمین به گروه کربنی نزدیک به گروه کربوکسیل در ساختار آمینواسید وصل می‌شود. بتا- آمینواسیدها دارای گروه‏ آمین خود در کربن یک هستند که از جایگاه خود خارج شده است. بتا - آلانین یکی از 5 بتا- آمینواسیدی است که در پستانداران یافت می‌شود. چهار تای دیگر تورین (حاوی یک گروه سولفونیک اسید در محل گروه کربوکسیلیک اسید می‌باشد)، R - بتا- آمینوایزوبوتیرات، s - بتا- آمینوایزوبوتیرات و بتا- لوسین می‌باشد. بتا- آلانین یک آمینواسید غیر ضروری است بدین معنی که می‏تواند در بدن ساخته شود که از طریق آنزیم بتا- یوریدوپروپیوناز است که با نام بتا- آلانین سنتاز نیز شناخته می‌شود. بتا- یوریدوپروپیوناز آنزیم سوم در مسیر کاتابولیک بازهای پیریمیدینی اوراسیل و تیمین است. همچنین بتا - آلانین می‏تواند از کارنوزین توسط آنزیم کانوزیناز که دارای دو ایزوفرم می‌باشد، ساخته شود. بتا- آلانین همچنین آگونیستی برای گیرنده‌ی گلایسین حساس به استریکنین می‌باشد، که بیانگر نقش احتمالی نوروترانسمیتر است.

برای مشاهده متن مرجع و رفرنس در کتاب PDR for Nutritional Supplements اینجا کلیک کنید.

پمپ بیوکراتین کمپلکس کارن

نام برند

کارن
KAREN

کشور تولید کننده

ایران/تولید داخل

نام شرکت عرضه کننده

داروسازی کارن

تعداد در هر بسته

300 گرم

دسته بندی از لحاظ ترکیبات اصلی

ال-سیترولین,ال-گلوتامین ,بتا- آلانین,بتائین یا تری متیل گلایسین ,تورین,کراتین.شیرین کننده (سوکرالوز)، اسید سیتریک، طعم دهنده های مجاز خوراکی

شکل دارویی

پودر

قیمت

۰ ریال
اطلاعات بیشتر
بتا آلانین کارن

نام برند

کارن
KAREN

کشور تولید کننده

ایران/تولید داخل

نام شرکت عرضه کننده

داروسازی کارن

تعداد در هر بسته

120 عدد کپسول 800 میلی گرمی

دسته بندی از لحاظ ترکیبات اصلی

بتا- آلانین.استئارات منیزیم، کپسول ژلاتین

شکل دارویی

کپسول

قیمت

۰ ریال
اطلاعات بیشتر

نام علمی: بتا- آلانین
نام علمی(لاتین): Beta -Alanine
دسته بندی: پروتئین ها و اسیدهای آمینه
توضیحات علمی: اخیرا توجه جامعه ورزشکاران برای استفاده از بتا- آلانین به عنوان پیش ساز کارنوزین (کارنوزین را ... اخیرا توجه جامعه ورزشکاران برای استفاده از بتا- آلانین به عنوان پیش ساز کارنوزین (کارنوزین را ببینید) جهت کمک در ایجاد تاخیر در خستگی عضلات اسکلتی جلب شده است. این اثر احتمالی مربوط به برخی از عملکرد‏های متابولیت بتا- آلانین، کارنوزین است. کارنوزین زمانی که به عنوان مکمل غذایی استفاده می‌شود سریعا از طریق کارنوزیناز در پلاسما هیدرولیز می‏گردد.

همچنین بتا- آلانین به عنوان بتا- آمینو پروپیونیک اسید، 3- آمینو پروپانوییک اسید و 3- آمینو پروپیونیک اسید شناخته می‌شود. فرمول مولکول آن C3H7NO2 می‌باشد. فرمول خطی آن NH2CH2CH2CO2H و وزن مولکولی آن 09/89 است.

شماره‌ی CAS آن 9-95-107 است. بتا- آلانین محلول در آب می‌باشد و یک مزه‌ی مختصر شیرین دارد.

ادامه بستن متن
عملکرد: عملکردهای احتمالی بیان شده مرتبط با بتا- آلانین شامل تاخیر در خستگی عضلانی، افزایش تحمل هوازی، ... عملکردهای احتمالی بیان شده مرتبط با بتا- آلانین شامل تاخیر در خستگی عضلانی، افزایش تحمل هوازی، افزایش تحمل بی هوازی، افزایش توده عضلانی و افزایش توان، قدرت و بازده عضلانی می‌باشد.


ادامه بستن متن
مکانیسم عمل: استرس اکسیداتیو همراه با ورزش شدید، عامل خستگی عضلانی و آسیب عضلات می‌باشد. منابع ویژه‌ی گونه‌های ... استرس اکسیداتیو همراه با ورزش شدید، عامل خستگی عضلانی و آسیب عضلات می‌باشد. منابع ویژه‌ی گونه‌های اکسیژن فعال (ROS) در طول ورزش شامل نشت الکترون‏ها از زنجیره‌ی انتقال الکترون میتوکندریایی و از نوتروفیل‏های فعال شده، می‌باشد.

همچنین ممکن است ورزش واکنش‏های التهابی مشابه پاسخ فاز حاد رخ داده در آسیب را القا کند که در افزایش تولید ROS به خصوص در طول ورزش‏های خسته کننده دخیل می‌باشد. متابولیت بتا- آلانین، کارنوزین، اثرات آنتی‏اکسیدانی بروز می‏دهد. مطالعات نشان می‌دهند که کارنوزین انواع گونه‌های اکسیژن فعال را پاکسازی نموده و در برابر پراکسیداسیون چربی نقش محافظتی دارد. مطالعات اندکی مطرح کرده‌اند که آنتی‏اکسیدان‏های مشخصی ممکن است در طول ورزش از آسیب عضلانی محافظت نمایند و در مجموع عملکرد را بهبود بخشند. شواهد اندکی وجود دارد که مکمل‏های بتا- آلانین و کارنوزین می‏توانند از آسیب عضلانی در طول ورزش پیشگیری نمایند.

کارنوزین در انسان در فیبرهای عضلانی نوع I یا "کشش آهسته"(slow twitch) و در نوع IIa و IIx (در گذشته
به آن نوع IIb می‌گفتند) یا فیبرهای عضلانی "کشش سریع" (fast twitch) یافت می‌شود. کارنوزین درعضله‌ی نوع IIx بیشترین است و سپس در نوع IIa و در فیبرهای عضلانی نوع I کمترین مقدار را دارد. فیبرهای عضلانی نوع I برای استقامت مناسب اند و در خستگی آهسته‌اند زیرا به طور عمده انرژی خود را ازطریق متابولیسم اکسیداتیو به دست می‏آورند. آنها غالبا ATP خود را از طریق فرایند فسفریلاسیون اکسیداتیو کسب می‏کنند. فیبرهای نوع II برای فعالیت‏های کوتاه سریع و قدرتی استفاده می‌شوند. فیبرهای نوع II نسبت به فیبرهای نوع I سریع تر دچار خستگی می‌شوند. فیبرهای نوع IIa،انرژی خود را در هر دو نوع متابولیسم هوازی (فسفریلاسیون اکسیداتیو) و متابولیسم بی هوازی (گلیکولیز) تامین می‌نمایند. فیبرهای نوع IIx عمده‌ی انرژی خود را به صورت بی هوازی (از طریق گلیکولیز) به دست می‏آورند.

کارنوزین در فیبرهای عضلانی گلیکولیتیک نسبت به فیبرهای عضلانی اکسیداتیو در غلظت‏های بالاتری وجود دارد. بالاترین سطح کارنوزین در حیوانات، در حیواناتی که طولانی مدت عمل‏ شیرجه و غوطه وری عمودی هایپوکسیک را انجام می‌دهند (وال‏ها) و یا حیواناتی که به کرات به سرعت می‌دوند (سگ‏ها ی تازی) و آنهایی که رفتار ستیزه جو دارند (قرقاول‏ها) یافت می‌شوند.

در طول ورزش با شدت بالا تا متوسط، تجمعی از اسید لاکتیک در بافت عضلانی رخ می‏دهد و منجر به افزایش کاتیون هیدرونیوم و کاهش PH عضلات می‌شود. PH عضلانی می‏تواند از 1/7 به 5/6 یا حتی پایین تر افت نماید. افت PH می‏تواند سبب تداخل با آزاد سازی یون کلسیم از رتیکولوم سارکوپلاسمیک و کاهش تولید ATP شود که منجر به خستگی عضلانی می‏گردد. کارنوزین باPKa 83/6 خود به عنوان یک بافرکاتیونی هیدرونیوم در دامنه‌ی فیزویولوژیک عمل می‏کند. مشخص شده است که کارنوزین یک بافر عمده برای حیوانات می‌باشد. کارنوزین در حدود 10% تا20% ظرفیت بافر عضلات را در انسان بر عهده دارد. به نظر می‌رسد که اثر آن به عنوان یک بافر داخل عضلانی در انسان مهم می‌باشد، اما فاکتورهای دیگری در تاخیر خستگی عضلانی دخیل هستند که شامل بافرهای دیگر نیز می‌شود. تحقیقات بیشتری برای آشکار سازی این فاکتورها ضروری است.

ادامه بستن متن
فارماکوکینتینک: بتا- آلانین از روده‌ی کوچک جذب می‏گردد و در بافت‏های مختلفی در بدن به خصوص بافت‏های عضلانی و مغزی ... بتا- آلانین از روده‌ی کوچک جذب می‏گردد و در بافت‏های مختلفی در بدن به خصوص بافت‏های عضلانی و مغزی منتشر می‌شود. بتا- آلانین سوبسترای محدود کننده سرعت در واکنش کارنوزین سنتاز می‌باشد که واکنش شیمیایی – بتا- آلانین + L-هیستیدین+ ATP (آدنوزین تری فسفات) > کارنوزین + AMP (آدنوزین مونو فسفات)+ دی فسفات راکاتالیز می‌نماید.

آنزیم کارنوزیناز، کارنوزین را به بتا- آلانین و L-هیستیدین تبدیل می‌نماید. دو ایزوفرم برای کارنوزیناز وجود دارد. کارنوزیناز بافتی، در کبد، کلیه و طحال یافت می‌شود و کارنوزیناز سرمی، در پلاسما، مغز و مایع نخاعی یافت می‏گردد.

مرحله اول در کاتابولیسم بتا- آلانین تشکیل مالونیک اسید سمی آلدهید به وسیله آنزیم بتا- آلانین: آلفا – کتوگلوتارات آمینو ترانسفراز می‌باشد. مالونیک اسید سمی آلدهید بعدا توسط مالونیک سمی آلدهید دهیدروژناز به استیل – کوآنزیم A متابولیزه می‏گردد. نکته جالب این که، نوروترانسمیترGABA (گاما - آمینو بوتیریک اسید) توسط آمینوترانسفراز یکسانی که بتا- آلانین را ترانس آمینه می‏کند، ترانس آمینه می‏گردد.

ادامه بستن متن
موارد مصرف: مطالعات اخیر اندکی نشان داده‌اند که مکمل بتا- آلانین ممکن است توان ورزشکاران را در برخی موقعیت‌ها ... مطالعات اخیر اندکی نشان داده‌اند که مکمل بتا- آلانین ممکن است توان ورزشکاران را در برخی موقعیت‌ها افزایش دهد.

ادامه بستن متن
موارد منع مصرف : بتا- آلانین در افراد دچار حساسیت شناخته شده به این مکمل یا اجزای آن یا مبتلا به بیماری بسیار ... بتا- آلانین در افراد دچار حساسیت شناخته شده به این مکمل یا اجزای آن یا مبتلا به بیماری بسیار نادر‏هایپر‏- بتا- آلانینمی که تصور می‌شود ناشی از کمبود بتا - آلانین پیروات آمینو ترانسفراز باشد، منع مصرف دارد. گزارشی از مرگ یک نوزاد به دلیل ‏هایپر‏- بتا- آلانینمی ارثی وجود دارد.

ادامه بستن متن
موارد احتیاط: زنان باردار و مادران شیرده می‌بایست از مصرف مکمل‏های بتا- آلانین اجتناب کنند.

زنان باردار و مادران شیرده می‌بایست از مصرف مکمل‏های بتا- آلانین اجتناب کنند.

ادامه بستن متن
عوارض جانبی: بتا- آلانین ممکن است سبب گزگز(حس کرختی و بی حسی در پوست) زمانی که د رمقادیر بالای 10میلی گرم برKg ... بتا- آلانین ممکن است سبب گزگز(حس کرختی و بی حسی در پوست) زمانی که د رمقادیر بالای 10میلی گرم برKg وزن بدن مصرف شود، گردد. به طور معمول، احساس گزگز درحدود 20دقیقه بعد از دریافت این ماده آغاز می‌شود و ممکن است برای حدود یک ساعت به طول انجامد. این امر به این علت است که بتا – آلانین جذب شده از روده به به سرعت به جریان خون انتقال یافته و سپس بسیار سریع به سلول‏های عضلانی وCNS منتقل می‏گردد. کسانی که از مکمل‏های بتا-آلانین استفاده می‏کنند، می‌بایست آن را در دوزهای کم تا هشت بار در روز مصرف نمایند. قرص‏های با زمان آزاد سازی کنترل شده در دسترس هستند که ممکن است از مشکل گزگز جلوگیری نمایند.

ادامه بستن متن
تداخلات: داروها

موردی شناخته نشده است.

مکمل‏های غذایی

کراتینین و بتا- آلانین، ممکن است کراتین ...
داروها

موردی شناخته نشده است.

مکمل‏های غذایی

کراتینین و بتا- آلانین، ممکن است کراتین فسفات و کارنوزین اسکلتی را افزایش دهند و به طور سینرژیک در تاخیر خستگی عمل کرده و توان ورزشی را به خصوص در ورزشکاران حرفه‌ای افزایش دهند.

گیاهان

موردی شناخته نشده است.

غذاها

موردی شناخته نشده است.

ادامه بستن متن
نحوه و میزان مصرف: بتا- آلانین به صورت پودر و به شکل قرص در دسترس است. قرص‏ها ی با زمان آزاد سازی کنترل شده نیز در ... بتا- آلانین به صورت پودر و به شکل قرص در دسترس است. قرص‏ها ی با زمان آزاد سازی کنترل شده نیز در دسترس هستند. بر اساس مطالعات اندکی، ورزشکاران در حدود سه گرم تا شش گرم روزانه از این ماده مصرف می‌کنند. همانطور که در بالا ذکر شد، دریافت مقادیر بالای 10 میلی‌گرم در هر Kg وزن بدن ممکن است موجب بروز گزگز شود. در افرادی که شکل پودری را مصرف می‏کنند، توصیه می‌شود که بتا - آلانین در دوزهای تا هشت بار در روز استفاده گردد.

دوز بهینه بتا- آلانین، ناشناخته است.


ادامه بستن متن
captcha

سوال خود را مطرح کنید. لطفا پیش از طرح سوال، پرسش و پاسخ های قبلی را ملاحظه فرمایید. ممکن است پرسش شما، قبلا پاسخ داده شده باشد

captcha code
اطلاعات علمی تکمیلی
نام علمی: بتا- آلانین
نام علمی(لاتین): Beta -Alanine
دسته بندی: پروتئین ها و اسیدهای آمینه
توضیحات علمی: اخیرا توجه جامعه ورزشکاران برای استفاده از بتا- آلانین به عنوان پیش ساز کارنوزین (کارنوزین را ... اخیرا توجه جامعه ورزشکاران برای استفاده از بتا- آلانین به عنوان پیش ساز کارنوزین (کارنوزین را ببینید) جهت کمک در ایجاد تاخیر در خستگی عضلات اسکلتی جلب شده است. این اثر احتمالی مربوط به برخی از عملکرد‏های متابولیت بتا- آلانین، کارنوزین است. کارنوزین زمانی که به عنوان مکمل غذایی استفاده می‌شود سریعا از طریق کارنوزیناز در پلاسما هیدرولیز می‏گردد.

همچنین بتا- آلانین به عنوان بتا- آمینو پروپیونیک اسید، 3- آمینو پروپانوییک اسید و 3- آمینو پروپیونیک اسید شناخته می‌شود. فرمول مولکول آن C3H7NO2 می‌باشد. فرمول خطی آن NH2CH2CH2CO2H و وزن مولکولی آن 09/89 است.

شماره‌ی CAS آن 9-95-107 است. بتا- آلانین محلول در آب می‌باشد و یک مزه‌ی مختصر شیرین دارد.

ادامه بستن متن
عملکرد: عملکردهای احتمالی بیان شده مرتبط با بتا- آلانین شامل تاخیر در خستگی عضلانی، افزایش تحمل هوازی، ... عملکردهای احتمالی بیان شده مرتبط با بتا- آلانین شامل تاخیر در خستگی عضلانی، افزایش تحمل هوازی، افزایش تحمل بی هوازی، افزایش توده عضلانی و افزایش توان، قدرت و بازده عضلانی می‌باشد.


ادامه بستن متن
مکانیسم عمل: استرس اکسیداتیو همراه با ورزش شدید، عامل خستگی عضلانی و آسیب عضلات می‌باشد. منابع ویژه‌ی گونه‌های ... استرس اکسیداتیو همراه با ورزش شدید، عامل خستگی عضلانی و آسیب عضلات می‌باشد. منابع ویژه‌ی گونه‌های اکسیژن فعال (ROS) در طول ورزش شامل نشت الکترون‏ها از زنجیره‌ی انتقال الکترون میتوکندریایی و از نوتروفیل‏های فعال شده، می‌باشد.

همچنین ممکن است ورزش واکنش‏های التهابی مشابه پاسخ فاز حاد رخ داده در آسیب را القا کند که در افزایش تولید ROS به خصوص در طول ورزش‏های خسته کننده دخیل می‌باشد. متابولیت بتا- آلانین، کارنوزین، اثرات آنتی‏اکسیدانی بروز می‏دهد. مطالعات نشان می‌دهند که کارنوزین انواع گونه‌های اکسیژن فعال را پاکسازی نموده و در برابر پراکسیداسیون چربی نقش محافظتی دارد. مطالعات اندکی مطرح کرده‌اند که آنتی‏اکسیدان‏های مشخصی ممکن است در طول ورزش از آسیب عضلانی محافظت نمایند و در مجموع عملکرد را بهبود بخشند. شواهد اندکی وجود دارد که مکمل‏های بتا- آلانین و کارنوزین می‏توانند از آسیب عضلانی در طول ورزش پیشگیری نمایند.

کارنوزین در انسان در فیبرهای عضلانی نوع I یا "کشش آهسته"(slow twitch) و در نوع IIa و IIx (در گذشته
به آن نوع IIb می‌گفتند) یا فیبرهای عضلانی "کشش سریع" (fast twitch) یافت می‌شود. کارنوزین درعضله‌ی نوع IIx بیشترین است و سپس در نوع IIa و در فیبرهای عضلانی نوع I کمترین مقدار را دارد. فیبرهای عضلانی نوع I برای استقامت مناسب اند و در خستگی آهسته‌اند زیرا به طور عمده انرژی خود را ازطریق متابولیسم اکسیداتیو به دست می‏آورند. آنها غالبا ATP خود را از طریق فرایند فسفریلاسیون اکسیداتیو کسب می‏کنند. فیبرهای نوع II برای فعالیت‏های کوتاه سریع و قدرتی استفاده می‌شوند. فیبرهای نوع II نسبت به فیبرهای نوع I سریع تر دچار خستگی می‌شوند. فیبرهای نوع IIa،انرژی خود را در هر دو نوع متابولیسم هوازی (فسفریلاسیون اکسیداتیو) و متابولیسم بی هوازی (گلیکولیز) تامین می‌نمایند. فیبرهای نوع IIx عمده‌ی انرژی خود را به صورت بی هوازی (از طریق گلیکولیز) به دست می‏آورند.

کارنوزین در فیبرهای عضلانی گلیکولیتیک نسبت به فیبرهای عضلانی اکسیداتیو در غلظت‏های بالاتری وجود دارد. بالاترین سطح کارنوزین در حیوانات، در حیواناتی که طولانی مدت عمل‏ شیرجه و غوطه وری عمودی هایپوکسیک را انجام می‌دهند (وال‏ها) و یا حیواناتی که به کرات به سرعت می‌دوند (سگ‏ها ی تازی) و آنهایی که رفتار ستیزه جو دارند (قرقاول‏ها) یافت می‌شوند.

در طول ورزش با شدت بالا تا متوسط، تجمعی از اسید لاکتیک در بافت عضلانی رخ می‏دهد و منجر به افزایش کاتیون هیدرونیوم و کاهش PH عضلات می‌شود. PH عضلانی می‏تواند از 1/7 به 5/6 یا حتی پایین تر افت نماید. افت PH می‏تواند سبب تداخل با آزاد سازی یون کلسیم از رتیکولوم سارکوپلاسمیک و کاهش تولید ATP شود که منجر به خستگی عضلانی می‏گردد. کارنوزین باPKa 83/6 خود به عنوان یک بافرکاتیونی هیدرونیوم در دامنه‌ی فیزویولوژیک عمل می‏کند. مشخص شده است که کارنوزین یک بافر عمده برای حیوانات می‌باشد. کارنوزین در حدود 10% تا20% ظرفیت بافر عضلات را در انسان بر عهده دارد. به نظر می‌رسد که اثر آن به عنوان یک بافر داخل عضلانی در انسان مهم می‌باشد، اما فاکتورهای دیگری در تاخیر خستگی عضلانی دخیل هستند که شامل بافرهای دیگر نیز می‌شود. تحقیقات بیشتری برای آشکار سازی این فاکتورها ضروری است.

ادامه بستن متن
فارماکوکینتینک: بتا- آلانین از روده‌ی کوچک جذب می‏گردد و در بافت‏های مختلفی در بدن به خصوص بافت‏های عضلانی و مغزی ... بتا- آلانین از روده‌ی کوچک جذب می‏گردد و در بافت‏های مختلفی در بدن به خصوص بافت‏های عضلانی و مغزی منتشر می‌شود. بتا- آلانین سوبسترای محدود کننده سرعت در واکنش کارنوزین سنتاز می‌باشد که واکنش شیمیایی – بتا- آلانین + L-هیستیدین+ ATP (آدنوزین تری فسفات) > کارنوزین + AMP (آدنوزین مونو فسفات)+ دی فسفات راکاتالیز می‌نماید.

آنزیم کارنوزیناز، کارنوزین را به بتا- آلانین و L-هیستیدین تبدیل می‌نماید. دو ایزوفرم برای کارنوزیناز وجود دارد. کارنوزیناز بافتی، در کبد، کلیه و طحال یافت می‌شود و کارنوزیناز سرمی، در پلاسما، مغز و مایع نخاعی یافت می‏گردد.

مرحله اول در کاتابولیسم بتا- آلانین تشکیل مالونیک اسید سمی آلدهید به وسیله آنزیم بتا- آلانین: آلفا – کتوگلوتارات آمینو ترانسفراز می‌باشد. مالونیک اسید سمی آلدهید بعدا توسط مالونیک سمی آلدهید دهیدروژناز به استیل – کوآنزیم A متابولیزه می‏گردد. نکته جالب این که، نوروترانسمیترGABA (گاما - آمینو بوتیریک اسید) توسط آمینوترانسفراز یکسانی که بتا- آلانین را ترانس آمینه می‏کند، ترانس آمینه می‏گردد.

ادامه بستن متن
موارد مصرف: مطالعات اخیر اندکی نشان داده‌اند که مکمل بتا- آلانین ممکن است توان ورزشکاران را در برخی موقعیت‌ها ... مطالعات اخیر اندکی نشان داده‌اند که مکمل بتا- آلانین ممکن است توان ورزشکاران را در برخی موقعیت‌ها افزایش دهد.

ادامه بستن متن
موارد منع مصرف : بتا- آلانین در افراد دچار حساسیت شناخته شده به این مکمل یا اجزای آن یا مبتلا به بیماری بسیار ... بتا- آلانین در افراد دچار حساسیت شناخته شده به این مکمل یا اجزای آن یا مبتلا به بیماری بسیار نادر‏هایپر‏- بتا- آلانینمی که تصور می‌شود ناشی از کمبود بتا - آلانین پیروات آمینو ترانسفراز باشد، منع مصرف دارد. گزارشی از مرگ یک نوزاد به دلیل ‏هایپر‏- بتا- آلانینمی ارثی وجود دارد.

ادامه بستن متن
موارد احتیاط: زنان باردار و مادران شیرده می‌بایست از مصرف مکمل‏های بتا- آلانین اجتناب کنند.

زنان باردار و مادران شیرده می‌بایست از مصرف مکمل‏های بتا- آلانین اجتناب کنند.

ادامه بستن متن
عوارض جانبی: بتا- آلانین ممکن است سبب گزگز(حس کرختی و بی حسی در پوست) زمانی که د رمقادیر بالای 10میلی گرم برKg ... بتا- آلانین ممکن است سبب گزگز(حس کرختی و بی حسی در پوست) زمانی که د رمقادیر بالای 10میلی گرم برKg وزن بدن مصرف شود، گردد. به طور معمول، احساس گزگز درحدود 20دقیقه بعد از دریافت این ماده آغاز می‌شود و ممکن است برای حدود یک ساعت به طول انجامد. این امر به این علت است که بتا – آلانین جذب شده از روده به به سرعت به جریان خون انتقال یافته و سپس بسیار سریع به سلول‏های عضلانی وCNS منتقل می‏گردد. کسانی که از مکمل‏های بتا-آلانین استفاده می‏کنند، می‌بایست آن را در دوزهای کم تا هشت بار در روز مصرف نمایند. قرص‏های با زمان آزاد سازی کنترل شده در دسترس هستند که ممکن است از مشکل گزگز جلوگیری نمایند.

ادامه بستن متن
تداخلات: داروها

موردی شناخته نشده است.

مکمل‏های غذایی

کراتینین و بتا- آلانین، ممکن است کراتین ...
داروها

موردی شناخته نشده است.

مکمل‏های غذایی

کراتینین و بتا- آلانین، ممکن است کراتین فسفات و کارنوزین اسکلتی را افزایش دهند و به طور سینرژیک در تاخیر خستگی عمل کرده و توان ورزشی را به خصوص در ورزشکاران حرفه‌ای افزایش دهند.

گیاهان

موردی شناخته نشده است.

غذاها

موردی شناخته نشده است.

ادامه بستن متن
نحوه و میزان مصرف: بتا- آلانین به صورت پودر و به شکل قرص در دسترس است. قرص‏ها ی با زمان آزاد سازی کنترل شده نیز در ... بتا- آلانین به صورت پودر و به شکل قرص در دسترس است. قرص‏ها ی با زمان آزاد سازی کنترل شده نیز در دسترس هستند. بر اساس مطالعات اندکی، ورزشکاران در حدود سه گرم تا شش گرم روزانه از این ماده مصرف می‌کنند. همانطور که در بالا ذکر شد، دریافت مقادیر بالای 10 میلی‌گرم در هر Kg وزن بدن ممکن است موجب بروز گزگز شود. در افرادی که شکل پودری را مصرف می‏کنند، توصیه می‌شود که بتا - آلانین در دوزهای تا هشت بار در روز استفاده گردد.

دوز بهینه بتا- آلانین، ناشناخته است.


ادامه بستن متن
لیست محصولات موجود در ایران
پمپ بیوکراتین کمپلکس کارن

نام برند

کارن
KAREN

کشور تولید کننده

ایران/تولید داخل

نام شرکت عرضه کننده

داروسازی کارن

تعداد در هر بسته

300 گرم

دسته بندی از لحاظ ترکیبات اصلی

ال-سیترولین,ال-گلوتامین ,بتا- آلانین,بتائین یا تری متیل گلایسین ,تورین,کراتین.شیرین کننده (سوکرالوز)، اسید سیتریک، طعم دهنده های مجاز خوراکی

شکل دارویی

پودر

قیمت

۰ ریال
اطلاعات بیشتر
بتا آلانین کارن

نام برند

کارن
KAREN

کشور تولید کننده

ایران/تولید داخل

نام شرکت عرضه کننده

داروسازی کارن

تعداد در هر بسته

120 عدد کپسول 800 میلی گرمی

دسته بندی از لحاظ ترکیبات اصلی

بتا- آلانین.استئارات منیزیم، کپسول ژلاتین

شکل دارویی

کپسول

قیمت

۰ ریال
اطلاعات بیشتر