آیا مکمل های غذایی آرژنین برای قد بلند کودکان موثر است؟

آیا مکمل های غذایی آرژنین برای قد بلند کودکان موثر است؟
آرژنین یکی اسید آمینه های مهم برای تحریک هرمون رشد است. آرژنین جزء آن دسته از اسید آمینه هاست که بدن قادر به ساختن آن به صورت طبیعی نیست و باید مقدار مورد نیازش را از خارج تامین کند.

البته معمولا این اسید آمینه در افراد با رژیم غذایی مناسب و سالم به طور طبیعی تامین می گردد.

منابع آرژنین در رژیم غذایی:

•    گوشت قرمز
•    مرغ
•    ماهی
•    لبنیات آجیل
•    لوبیا
•    سبزیجات برگ دار و برخی از میوه ها

موارد مصرف مکمل های آرژنین

یکی از گزینه های مصرف مکمل های آرژنین ،کودکانی هستند که به کوتاهی قد مبتلا هستند . پزشک ممکن است  توصیه کند که با مصرف این مکملها هرمون رشد خودرا بیشتر تحریک کرده و این مشکل را رفع کنند.

آرژنین در بدن ما کمک می کند تا رگهای خونی شل شود و این امر برای تنظیم جریان خون مهم است. به این جهت است که گفته می شود این مکمل به باز کردن شریانهای مسدود در بدن کمک می کند.

سایر کاربردهای این مکمل مبارزه با عفونت و بهبود زخم می باشد. همچنین این مکمل برای درمان بیماری های عروق محیطی و اختلال در نعوظ موثر است.

محققان دریافتند که مصرف مکمل آرژین قبل از ورزش در افزایش استقامت بدنی موثر است به طوری که ورزشکاران با مصرف این مکمل کمتر خسته شده واستقامتشان بالا می رود.


منبع:

 Arginine, or L-arginine, is one of 20 amino acids that you get from proteins in your diet.

برای مشاهده بر روی سایت مبدا اینجا کلیک  کنید

کلید واژه ها:

قد بلند، قد کوتاه، مکمل غذایی، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، قرص تقویتی، مکمل شناسی، ویتامین ب، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری


توصیه مهم مکمل شناسی:

به موازات نتایج حاصل از بسیاری از تحقیقات، ممکن است مطالعات دیگری وجود داشته باشد که نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. لذا این مطالب بهیچ وجه نمی تواند دلیلی بر توصیه مصرف خودسرانه مکمل های غذایی برای بیماران داشته باشد و بهمین دلیل هیچ متن اینترنتی ای نباید جایگزین توصیه پزشک لحاظ شود.ضمن اینکه توجه داشته باشید بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه ها هستند.
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : سلامت کودکان

پیشنهاد خواندنی

files-news-673964kam-khooni[6f468d049c59af5933dc63325dacf37c].jpg مشاهده
سمی و یا ایمن بودن فروس بیس گلیسینات؟