مکمل های غذایی روی (زینک) برای جلوگیری از عفونت گوش میانی

مکمل های غذایی روی (زینک) برای جلوگیری از عفونت گوش میانی
عفونت گوش میانی، شایع است مخصوصا میان کودکان معمولا باعث کم شنوایی و گوش درد موقت می شود (گاهی اوقات دائمی). مکمل روی، ریزمغذی مهمی است که نقش مهمی در عملکرد مطلوب سیستم ایمنی و مقاومت در برابر عفونت ایفا می نماید. روی باید مرتبا مصرف شود، زیرا نمی تواند در بدن ذخیره شود.

برخی افراد مخصوصا کودکان کشورهای فقیر و کشورهایی با درآمد متوسط ممکن است مکمل های روی مورد نیاز خود را به تنهایی از مواد غذایی کسب ننمایند. محققان نقش بالقوه مکمل های روی در جلوگیری از بیماری های عفونی را بررسی کرده اند. اکنون می خواهیم به این مسئله پی ببریم که آیا مکمل های روی نقش مهمی در جلوگیری از  عفونت های گوش میانی ایفا می نماید یا خیر.

ویژگی های تحقیق:

نویسندگان در طول بررسی و تحقیق مقاله پزشکی منتشر شده در مارس 2014 را جستجو کردند. ما نیز به سراغ  آزمایشاتی رفتیم که عفونت های گوش میانی افراد را با یکدیگر مقایسه کرده و نشان داده است که این افراد به طور تصادفی مکمل های روی دریافت نموده یا هیچ مکملی مصرف نکرده اند. سرانجام، دریافتیم که 10 تحقیق بر روی کودکان انجام شده است. کل تعداد شرکت کنندگان، 6820 نفر بود. هیچ آزمایشی بر روی کشور های فقیر و با کشورهایی با درآمد متوسط صورت نگرفت. 7 آزمایش نیز بر روی کودکان سالم انجام شد. شرکت کنندگان  هم زن و هم مرد بودند.

نتایج:

نتایج آزمایشات هیچ مدرک معتبری را در این خصوص ارائه نداد که مکمل زینک(روی) از وقوع عفونت گوش میانی کودکان سالم کاسته است. اما، در یکی از تحقیقات کوچک انجام شده بر روی کودکان مبتلاء به سوء تغذیه شدید مشخص شد کودکانی که مکمل های روی مصرف نموده اند از سطح  عفونت گوش میانی شان کاسته شده است. تنها عوارض نامطلوب آن، استفراغ بود.


منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

Zinc supplements for preventing middle ear infections

Published in 29 June 2014..

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنید

کلید واژه ها:

زینک، عفونت، گوش، مکمل غذایی، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری


توصیه مهم مکمل شناسی:

به موازات نتایج حاصل از بسیاری از تحقیقات، ممکن است مطالعات دیگری وجود داشته باشد که نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. لذا این مطالب بهیچ وجه نمی تواند دلیلی بر توصیه مصرف خودسرانه مکمل های غذایی برای بیماران داشته باشد و بهمین دلیل هیچ متن اینترنتی ای نباید جایگزین توصیه پزشک لحاظ شود.ضمن اینکه توجه داشته باشید بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه ها هستند.بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : سلامت کودکان روی

محصولات مرتبط

پیشنهاد خواندنی

files-news-673964kam-khooni[6f468d049c59af5933dc63325dacf37c].jpg مشاهده
سمی و یا ایمن بودن فروس بیس گلیسینات؟