بهبود لک و پیس پس از درمان خوراکی مکمل های ویتامین B12 و اسید فولیک و اهمیت قرار گرفتن در معرض آفتاب

بهبود لک و پیس پس از درمان خوراکی  مکمل های ویتامین B12 و اسید فولیک و اهمیت قرار گرفتن در معرض آفتاب
هدف تحقیق دو ساله  آزمایش این فرضیه است که مکمل های اسید فولیک و ویتامین B12 و قرار گرفتن در معرض آفتاب می تواند به درمان لک و پیس کمک نماید.


 صد بیمار مبتلاء به لک و پیس پس از مصرف مکمل های ویتامین B12 و اسید فولیک و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب درمان شده و نور آفتاب توانست بر رنگدانه هایشان بیافزاید. از آن ها خواسته شد تا پس از  مصرف مکمل ها در تابستان در معرض آفتاب و در زمستان در معرض اشعه UVB قرار گیرند. حداقل زمان درمان 3 تا 6 ماه بود، اما بهبود کامل به مدت زمان بیشتری نیاز داشت.


رنگدانه های واضحی در 52 بیمار ایجاد شد، از جمله 37 نفری که در تابستان پوستشان در معرض آفتاب بود و 6 نفری که در زمستان در معرض لامپ های UVB قرار گرفتند. رنگدانه ها بیشتر بر روی پوست افرادی که در معرض نور خورشید بودند رویت شد. 38%   از بیماران اظهار داشتند که رنگدانه ها قبلا در ماه های تابستان ایجاد شده  است. کل رنگدانه ها در 6 بیمار مشاهده گشت. پس از درمان، لک و پیس ایجاد شده در 64% از بیماران به طور کامل محو شد.


بررسی ها نشان داد که مکمل های ویتامین B12 و اسید فولیک به همراه نور خورشید می توانند در مقایسه با سایر ویتامین ها یا نور خورشید به تنهایی لک و پیس را از بین برده و بر تعداد رنگدانه ها بیافزایند. البته، تحقیقات بیشتری باید بر روی حداقل دوز ایده آل ویتامین ها، نور خورشید و زمان درمان صورت پذیرد.
منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

Improvement of vitiligo after oral treatment with vitamin B12 and folic acid and the importance of sun exposure

        Published in 1997 Nov

..

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، مولتی ویتامین، اسید فولیک، ویتامین ب12، لک و پیس، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"فرزانه"

بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : سلامت پوست اسید فولیک ویتامین ب12

پیشنهاد خواندنی

files-news-673964kam-khooni[6f468d049c59af5933dc63325dacf37c].jpg مشاهده
سمی و یا ایمن بودن فروس بیس گلیسینات؟