سلامت جنسی: حقایقی در مورد مکمل های به کار رفته در درمان اختلال نعوظ

سلامت جنسی: حقایقی در مورد مکمل های به کار رفته در درمان اختلال نعوظ
طبق FDA( سازمان غذا و دارو)، بسیاری از محصولات به فروش رسیده به صورت اینترنتی حاوی ترکیبات خطرناکی است. هیچ برچسبی روی آن  ها زده ن شده است.

FDA بر اساس تحقیقات صورت گرفته دریافت که 1/3 از مکمل های آنلاین حاوی مواد نامرغوب  می باشند. از اینرو، شما باید مکمل های غذایی استاندارد مصرف نمایید. در صورت مشکلات اختلال جنسی نیز باید پیش از مصرف هر گونه مکمل یا دارو حتما با پزشک مربوطه مشورت نمایید.

چه مکمل هایی برای درمان ED مناسب است؟
علی رغم وجود برخی مکمل های اینترنتی نامطلوب تحقیقات نشان می دهد که ویتامین ها و گیاهان دارویی استاندارد و مناسبی برای درمان ED وجود دارد که در بهبود سلامت، جریان گردش خون، افزایش جریان خون به آلت تناسلی و افزایش عملکرد نعوظ به شخص کمک می نماید. از جمله مکمل های مناسب برای درمان ED می توان به موارد  ذیل اشاره  نمود:
نیاسین: تحقیقات انجام شده بر روی نیاسین نشان می دهد مردانی که روزانه به مدت 12 هفته 500 تا 1500 میلی گرم نیاسین مصرف کرده اند نسبتا بیماری شان بهبود یافته است. نتایج به دست آمده همچنین حاکی از آن است که اختلال نعوظ در این مردان به مرور درمان شده و بهبود یافته است.

جینسینگ: تحقیقات انجام شده بر روی عصاره توت جینسینگ کره ای به نام جینسینگ پاناکس نشان می دهد مردانی که روزانه به مدت 8 هفته 1400 میلی گرم عصاره جینسینگ مصرف کرده اند، علائم ED شان در مقایسه با سایر افرادی که دارونما مصرف نموده اند بهبود یافته است.

ال-سیترولین: مقاله چاپ شده در مورد مکمل ال-سیترولین در مجله ارولوژی نشان می دهد مردانی که هر روز برای  1 ماه  به میزان 1.5 گرم مکمل ال سیترولین مصرف کرده اند، اختلال و سفتی نعوظشان در مقایسه با تنها  80 درصد از مردانی که دارونما مصرف کرده اند بهبود یافته و درمان شده  است.

علی رغم اینکه می توانید این مکمل ها را در داروخانه های محلی یا فروشگاه های مواد غذایی-بهداشتی بیابید، پیش از شروع مصرف حتما با پزشک خود مشورت نمایید. زیرا این مکمل ها می توانند با داروها واکنش داده و عوارض جانبی خطرناکی به همراه داشته باشند. توجه داشته باشید که مشورت با مسئول فروشگاه مواد غذایی- بهداشتی یا داروخانه محلی شبیه به مشورت با پزشک نیست. شما قبل از  مصرف این مکمل ها نخست باید به پزشکتان مراجعه نمایید.


منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

The Truth about Supplements for Erectile Dysfunction

By Paige Greenfield Fowler

erectile dysfunction: a multicenter, placebo-controlled, double-blind clinical study. Int J Impot Res. 2012;35:45-50..

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنید


بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : سلامت جنسی جینسینگ

محصولات مرتبط

پیشنهاد خواندنی

اثر مکمل های بارداری بر غلظت ویتامین ها و کیفیت شیر مادر مشاهده
اثر مکمل های بارداری بر غلظت ویتامین ها و کیفیت شیر مادر