سلامت جنسی: مواد معدنی ضروری برای بهبود قوای جنسی مرد

سلامت جنسی: مواد معدنی ضروری برای بهبود قوای جنسی مرد
تحقیقات انجام شده بر روی عادات غذایی بیش از 16000 آمریکایی در طول سه سال حاکی از آن است که بخش اعظمی از جمعیت نتوانسته است طبق مصرف توصیه شده عمل نماید.

بسیاری از مواد مغذی ها مسئول توان جنسی و باروری می باشند. کمبود یک یا چند مورد از آن ها می تواند باعث کاهش قوای جنسی، تولید تستوسترون، ناباروری، اختلال در نعوظ و سایر اختلالات جنسی شود.

6 ماده معدنی مهم برای افزایش قوای جنسی در ذیل آمده  است:
-    زینک: کمبود زینک مستقیما با کاهش قوایجنسی مردان و زنان در ارتباط است. غده پروستات در تولید اسپرم به زینک نیاز داشته و زینک همچنین به تولید مهمترین هورمون مردان یعنی تستوسترون کمک می نماید.  به علاوه، زینک ناباروری را درمان کرده، بر قوای جنسی افزوده و اسپرم را سالم نگاه می دارد. زینک  نه تنها برای مردان مهم است بلکه در رژیم غذایی زنان نیز نقش مهمی ایفا می نماید.

-    منیزیم: تحقیقات نشان داده است که کمبود منیزیم با اختلال نعوظ مردان در ارتباط است. به علاوه، منیزیم به افزایش گردش خون، آرامش ماهیچه ها کمک کرده و از اثر ضد استرسی برخوردار است. منیزیم می تواند در دراز مدت باعث افزایش قوای جنسی مردان شود.


-    سلنیوم: تقریبا 50% از سلنیوم در مردان در بیضه ها و مجرای منی یافت می شود. سلنیوم باعث افزایش قوای جنسی می شود.

-    منگنز: این ماده معدنی مسئول نگهداری و حفظ سلامت باروری است. منگنز  به تولید هورمون های جنسی و افزایش انرژی جنسی نیز کمک می نماید. کمبود منگنز با کاهش قوای جنسی، کاهش اسپرم و ناباروری در ارتباط است.


-    آهن: آهن مستقیما مسئول ترکیب انتقال دهنده های عصبی است که قوای جنسی مان را تنظیم می نماید. به عبارت دیگر، آهن به عنوان ماده تحریک کننده جنسی شناخته می شود. علی رغم اینکه، کمبود آهن در زنان شایع است، مخصوصا در دوران قاعدگی، اما عوارض کاهش آهن در مردان نیز رویت شده و می تواند موجب درد مفاصل، ریزش مو، خستگی و کاهش میل جنسی شود.

-    ید: کمبود ید در آمریکا در حال گسترش است. ماده آهنی ید در قوای جنسی سالم مهم است و با پروتئین ال-تیروزین(L-Tyrosine) در ارتباط است که تیروکسین تولید می کند. این هورمون حرارت بدن را تنظیم کرده و به تولید انرژی سلولی کمک می نماید.


منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

Key Essential Minerals for Improving Male Virility
Published in January 17, 2017
Virility Science
1. Where do American’s get their nutrients?..

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، مولتی ویتامین، بهبود قوای جنسی، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"فرزانه"

بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : بارداری سلامت جنسی ناباروری مولتی ویتامین آهن

محصولات مرتبط

پیشنهاد خواندنی

files-news-673964kam-khooni[6f468d049c59af5933dc63325dacf37c].jpg مشاهده
سمی و یا ایمن بودن فروس بیس گلیسینات؟