مولتی ویتامین شناسی: روشی جدید در محافظت از سلول های عصبی توسط ویتامین B12

مولتی ویتامین شناسی: روشی جدید در محافظت از سلول های عصبی توسط ویتامین B12
مکمل های غذایی، ویتامین ها، رژیم غذایی، ویتامین B12، سلول های عصبی، اختلالات عصبی، محافظت، آلزایمر، پارکینسون

تحقیقات جدید نشان دادند ویتامین B12 می تواند از طریق مهار فیبریلاسیون آمیلوئید Aβ-42 از سلول های عصبی محافظت کند.

تجمع و تاخوردگی اشتباه پروتئین به عنوان دلیلی برای بیش از 200 بیماری در انسان همانند آلزایمر، پارکینسون و آمیلوئیدوز سیستمیک شناخته شده است.

جلوگیری از تجمع آمیلوئید Aβ-42 به عنوان یک روش امیدبخش اما پرچالش برای توسعه روش های درمانی موثر بر ضد بیماری آلزایمر محسوب می شود.

در مطالعه ای که به تازگی توسط دانشمندان هندی انجام شد، تاثیر ویتامین B12 بر روی مهار تشکیل آمیلوئید با بکارگیری روش هایی همچون فلورسانس، رنگ تابی دورانی، اندازه گیری پراکندگی نور دینامیک، میکروسکوپ الکترونی عبوری و روش زنده ماندن سلولها مورد بررسی قرار گرفت.

نتایج مطالعات این گروه نشان داد که ویتامین B12 می تواند تجمع Aβ-42 را با استفاده از روشی که به غلظت آن نیز وابسته است مهار کند. همچنین آنها متوجه شدند ویتامین B12 بیشتر حتی می تواند در مقابل مسمومیت ناشی از آمیلوئید در سلول های عصبی انسان محافظت ایجاد کند.

این مطالعه با ارائه روشی امیدبخش در مبارزه با تجمع  Aβ-42 ممکن است توجه زیادی را بخود جلب کرده و کارایی بیشتری در درمان سایر اختلالات عصبی در مطالعات آینده داشته باشد.

نتایج این مطالعه در تاریخ 4 مارس 2017 در مجله International Journal of Biological Macromolecules به چاپ رسید.منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

Vitamin B12 offers neuronal cell protection by inhibiting Aβ-42 amyloid fibrillation

Int J Biol Macromol. 2017 Mar 4;99:477-482...

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، ویتامین B12، سلول های عصبی، اختلالات عصبی، محافظت، آلزایمر، پارکینسون، کلسیم، آهن، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : ویتامی ب12 آلزایمر

پیشنهاد خواندنی

اثر مکمل های بارداری بر غلظت ویتامین ها و کیفیت شیر مادر مشاهده
اثر مکمل های بارداری بر غلظت ویتامین ها و کیفیت شیر مادر