بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

تلفیق والرین و فرنجمشک برای درمان بی خوابی و ناآرامی کودکان

تلفیق والرین و فرنجمشک برای درمان بی خوابی و ناآرامی کودکان
تحقیقات نشان داده اند برخی از گیاهان دارویی کارایی بسیار خوبی در درمان اضطراب، بی قراری و ناآرامی در انسان ها داشته و خواص آرام بخش دارند.

در مطالعه ای که توسط محققان آلمانی انجام شد، کارایی و قابلیت یک روش درمانی شامل تلفیقی از گیاهان والرین (valerian) و فرنجمشک (lemon balm) در درمان کودکان کمتر از 12 سالی که از ناآرامی، بی خوابی و دیسکوئیمس عصبی (nervous dyskoimesis) رنج می بردند، بررسی شد.

در این مطالعه تحقیقات بر روی 918 کودک انجام شد. بررسی کنندگان شخصا داروی تهیه شده را به کودکان می دادند تا اثرات آن را مشاهده کنند.

نتایج بدست آمده پس از مصرف دارو نشان داد که کاهش قابل توجهی در همه علائم ناآرامی در کودکان مشاهده می شود. به عنوان مثال، علائم بی خوابی و ناآرامی که  قبل از مصرف در حالت شدید یا متوسط بود، پس از مصرف یا کاملا از بین رفت و یا به حالت ملایم تبدیل شد.

در مجموع 81 درصد از کودکانی که از بی خوابی رنج می بردند پس از مصرف این مکمل گیاهی پیشرفت های چشمگیری در درمان نشان دادند. همچنین در مورد کودکانی که از ناآرامی رنج می بردند نیز این آمار حدود 70 درصد بود. برای علائم دیگر نیز بطور میانگین میزان پیشرفت حدود 38 درصد بود.

همچنین بررسی های این گروه نشان داد تحمل پذیری کودکان در مورد مصرف این مکمل گیاهی نیز بسیار بالاست و 97 درصد کودکان دارای تحمل پذیری خیلی خوب یا خوب نسبت به این مکمل بودند.

علاوه بر این هیچ عارضه جانبی پس از مصرف این مکمل در کودکان مشاهده نشد.

نتایج این مطالعه نشان داد تلفیق مکمل های گیاهی والرین و فرنجمشک  روشی ایمن و موثر برای درمان بی خوابی و ناآرامی کودکان زیر 12 سال است.

نتایج این تحقیق در سال 2006 در مجله Phytomedicine یه چاپ رسید.منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

A combination of valerian and lemon balm is effective in the treatment of restlessness and dyssomnia in children

Phytomedicine, Volume 13, Issue 6, 12 June 2006, Pages 383-387.
..

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، مکمل ورزشی، والرین، فرنجمشک، بی خوابی، خواب کودکان، اضطراب، ، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : گیاهان دارویی اضطراب خواب سلامت کودکان

پیشنهاد خواندنی

جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی مشاهده
جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی