بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

تشخیص و درمان کمبود آهن در شرایط التهابی مزمن

تشخیص و درمان کمبود آهن در شرایط التهابی مزمن
کمبود آهن یک شرایط تهدید کننده سلامتی است که در آن فراهمی زیستی آهن در بدن در حد ناکافی است و کمتر از نیاز بدن است. کمبود آهن می تواند همراه با کم خونی یا بدون آن باشد. تشخیص و درمان کمبود آهن بسیار مهم است چرا که آهن یک ریزمغذی ضروری برای عملکرد درست تمام بافت هاست.

کمبود آهن حتی در غیاب کم خونی می تواند ناتوان کننده باشد و هر نوع بیماری مزمن مرتبط را تشدید کند. این قضیه حتی می تواند منجر به افزایش مرگ و میر شود.

تحقیقات نشان می دهند که بروز کمبود آهن با شیوع همزمان بیماری های التهابی مزمن بطور مکرر اتفاق افتاده است. این در حالی است که درمان کمبود آهن اغلب نادیده گرفته می شود. این قضیه تا حدی به این دلیل است که دستورالعمل های عملی بالینی ارائه شده برای درمان کمبود آهن تقریبا ناهمگون هستند.

در مطالعه ای که به تازگی توسط محققان ایتالیایی انجام شد، اطلاعات بسیار ارزشمندی در مورد شیوع کمبود آهن در زمان ابتلا به برخی بیماری های التهابی مزمن ارائه شد.

در این مطالعه شیوع کمبود آهن و ارتباط آن با بیماری هایی همچون نارسایی قلبی مزمن، بیماری های کلیوی مزمن و بیماری التهابی روده بررسی شد.

این محققان دستورالعمل های بسیار ارزشمندی در مورد تعاریف کمبود آهن در هر کدام از شرایط فوق و نیز روش های تشخیص کمبود آهن در شرایط التهابی، بطور تخصصی در هر کدام از آنها، رائه کردند.

هدف آنها این بود که با ارائه چنین دستورالعمل های یکنواختی متخصصان بتوانند با کارایی بهتری کمبود آهن در افراد مبتلا به شرایط التهابی مزمن را تشخیص داده و درمان کنند.

این دستورالعمل ها در مقاله ای که در تاریخ 7 جولای 2017 در مجله معتبرAmerican Journal of Hematology تحت چاپ قرار گرفته است، ارائه شده است.منابع و رفرنس ها:

Source & Reference


Iron deficiency across chronic inflammatory conditions: International expert opinion on definition, diagnosis, and management

American Journal of Hematology, First published: 7 July 2017...

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، آهن، التهاب مزمن، نارسایی قلبی، بیماری کلیوی، کمبودآهن، کم خونی، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : آهن کم خونی

محصولات مرتبط

پیشنهاد خواندنی

جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی مشاهده
جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی