بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

سلامت جنسی: مکمل های تجاری جنسی مردان بیشتر حاوی چه ریزمغذی هایی هستند؟

سلامت جنسی: مکمل های تجاری جنسی مردان بیشتر حاوی چه ریزمغذی هایی هستند؟
استفاده از مکمل ها برای مردانی که به دنبال ارزیابی ارولوژیکی برای بهبود سلامت و رضایت جنسی خود هستند امروز امری مرسوم و شایع است. اما با توجه به تنوع بسیار زیاد و گیج کننده فرمولاسیون های دردسترس این محصولات و نیز مقررات و تنظیمات کم در مورد دوز مصرفی، خلوص آنها و ریزمغذی های موجود در این محصولات، کارایی این محصولات از لحاظ سلامتی هنوز هم برای مصرف کنندگان و هم برای پزشکان اغلب مورد سوال است.

در مطالعه ای جالب که توسط محققان امریکایی انجام شد، بررسی دقیقی بر روی ریزمغذی های موجود در  پرفروش ترین مکمل های که برچسب آنها نشان دهنده تاثیر بر سلامت جنسی مردان بود انجام شد تا اطلاعات بدست آمده از این طریق دستورالعمل های مفیدی برای مصرف کنندگان و پزشکان ارائه دهد.

در این مطالعه آمارهای فروش این محصولات تهیه شده و تحقیقات بر روی برندهایی انجام شد که بیشترین تاثیرات را بر روی بهبود عملکرد جنسی مردان گذاشته بودند.

بررسی های این گروه نشان داد پرفروش ترین محصولات برای ارتقای سلامت جنسی مردان حاوی مخلوطی از انواع مکمل ها هستند. به عنوان مثال یکی از این محصولات حاوی 33 مورد مکمل یا ریزمغذی بود.

همچنین بررسی های دقیق این گروه نشان داد پر استفاده ترین ریزمغذی ها و ترکیبات در این محصولات جنسی موارد زیر بودند: جینسنگ، تریبولوس، روی، اپیمدیوم، ویتامین های B کمپلس، عناصر معدنی، شنبلیله، L-آرژینین، ماکا، DHEA، جینکو و یوهیمبین.

اگرچه تحقیقات علمی در مورد تاثیرگذاری تک تک این ترکیبات بر روی اختلالات جنسی در برخی موارد چندان کافی نیست اما به نظر می رسد فرمولاسیون های تهیه شده از آنها تاثیرگذاری خوبی بر سلامت و رضایت جنسی دارد.

نتایج این مطالعه در سال 2015 در مجله The Journal of Sexual Medicine به چاپ رسید.
منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

A Urologist's Guide to Ingredients Found in Top-Selling Nutraceuticals for Men's Sexual Health

The Journal of Sexual Medicine, Volume 12, Issue 11, November 2015 , Pages 2105–2117...

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، مکمل گیاهی، مکمل جنسی، سلامت جنسی، اختلالات جنسی، ریزمغذی ها، جینسنگ، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : سلامت جنسی روی ویتامین ب

محصولات مرتبط

پیشنهاد خواندنی

گیاهان دارویی برای بهبود یادگیری و حافظه مشاهده
گیاهان دارویی برای بهبود یادگیری و حافظه