بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

کم خونی ناشی از کمبود آهن تهدیدی برای پوکی استخوان

کم خونی ناشی از کمبود آهن تهدیدی برای پوکی استخوان
ارتباط بین کم خونی ناشی از کمبود آهن و پوکی استخوان هنوز بطور عمومی در تحقیقات علمی مورد بررسی قرار نگرفته است. اما برخی مطالعات که براساس نمونه جمعیت های سراسر یک کشور انجام شده  است نشان می دهد کم خونی ناشی از کمبود آهن در افزایش خطر ابتلا به پوکی استخوان نقش دارد. تحقیقات بر روی یک نمونه 1 میلیون نفری در بین سالهای 1998 تا 2012 این قضیه را تایید کرده اند.

در مطالعه ای که اخیرا انجام شد، بیماران ثبت نام شده در پایگاه ملی تحقیقات بهداشت و درمان تایوان که مبتلا به کم خونی ناشی از کمبود آهن بودند (35751  نفر) و افراد بدون کم خونی به عنوان گروه کنترل (178755 نفر) مورد مقایسه قرار گرفتند.

بیمارانی که کمتر از 20 سال سن داشتند و نیز آنهایی که سابقه ابتلا به پوکی استخوان قبل از تشخیص کم خونی ناشی از کمبود آهن داشتند در گروههای جداگانه قرار گرفتند. همچنین تشخیص کم خونی و پوکی استخوان در این افراد مجددا با روش های آزمایش خون و اشعه ایکس از چگالی استخوان برای اطمینان بیشتر انجام شد.

بررسی ها نشان داد پوکی استخوان اغلب در بین بیمارانی وجود دارد که مبتلا به کم خونی ناشی از کمبود آهن هستند تا افرادی که به آن مبتلا نیستند (2/27 درصد در مقابل 1/32 درصد).


همچنین خطر پوکی استخوان حتی در بیماران مبتلا به کم خونی ای که با روش آهن درمانی داخل وریدی درمان شده بودند نیز نسبت به گروه غیرمبتلا به کم خونی بیشتر بود. در مقابل، خطر پوکی استخوان در بیماران کم خونی که با روش دریافت ترانس فریتین درمان شده بودند کمتر شده بود.

بنابراین تحقیقات این گروه نشان داد کم خونی ناشی از کمبود آهن یک فاکتور خطرناک برای ابتلا به پوکی استخوان و پیشرفت آن است.

نتایج این مطالعه جدید در تاریخ 16 ژوئن 2017 در مجله Nutrients به چاپ رسیده است.
منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

Iron Deficiency Anemia as a Risk Factor for Osteoporosis in Taiwan: A Nationwide Population-Based Study

Nutrients 2017, 9(6), 616; doi:10.3390/nu9060616, Published: 16 June 2017...

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، کم خونی، پوکی استخوان، آهن، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : کم خونی آهن پوکی استخوان

محصولات مرتبط

پیشنهاد خواندنی

جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی مشاهده
جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی