بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

سلامت جنسی: آشنایی با تاثیرات جنسی گیاه آنجلیکا

سلامت جنسی: آشنایی با تاثیرات جنسی گیاه آنجلیکا
آنجلیکا سیننسیس (Angelica sinensis) که به نام های دیگری همچون جینسنگ زنان (female ginseng) و دونگ کوای (dong quai) نیز شناخته می شود یک گیاه باستانی در چین است که از سالهای دور به عنوان یک گیاه دارویی استفاده شده است. این گیاه در کوههای مرتفع چین، ژاپن و کره رشد می کند.

ریشه این گیاه که به رنگ قهوه ای مایل به زرد است دارد خواص دارویی جالب و متعددی است.

از جمله مهمترین خواص این گیاه می توان به تاثیرات جنسی آن اشاره کرد. به عنوان مثال از آن برای درمان سندرم قاعدگی، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) و علائم یائسگی استفاده می شود.

از آنجلیکا همچنین به صورت خوراکی به عنوان یک "تصفیه کننده خون" استفاده می شود. از آن برای تنظیم فشار خون بالا، و درمان مواردی چون  نازایی، درد مفاصل، زخم، کم خونی و یبوست؛ و در پیشگیری و درمان حملات آلرژیک نیز استفاده شده است.

آنجلیکا همچنین برای درمان رنگ پوست (دپیگمانته) و پسوریازیس به صورت خوراکی استفاده می شود.

بعضی از مردان آنجلیکا را به عنوان بخشی از یک ترکیب حاوی چند ریزمغذی به پوست آلت تناسلی اعمال می کنند تا انزال زودرس را درمان کنند.

در آسیای جنوب شرقی، گونه های دیگری از آنجلیکا گاهی اوقات با Angelica sinensis جایگزین می شود. این موارد عبارتند از Angelica acutiloba، که عمدتا در ژاپن یافت می شود؛ و Angelica gigas که عمدتا در کره یافت می شود. گرچه این سه گونه مشابه هستند، مواد شیمیایی موجود در آنها متفاوت هستند. فکر نکنید این گونه ها قابل تعویض باشند.

تحقیقات نشان داده است که ریشه آنجلیکا بر روی استروژن و هورمون های دیگر در حیوانات تاثیر می گذارد. اما هنوز معلوم نیست این اثرات مشابه در انسان اتفاق می افتد یا خیر. اما تحقیقات علمی تاثیرات آن بر روی برخی اختلالات جنسی مانند سندرم قاعدگی یا پیش از قاعدگی در زنان و نیز انزال زودرس در مردان را تایید کرده اند.

ایمنی این گیاه برای کوتاه مدت چه برای مصرف خوراکی چه هنگام اعمال آن بر روی پوست تایید شده است اما ایمنی بلند مدت آن نیاز به مطالعه بیشتر دارد.منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

DONG QUAI: Uses, Side Effects, Interactions and Warnings

www.webmd.com..

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، گیاه آنجلیکا اختلالات جنسی، سلامت جنسی، بارداری، باروری، استروژن، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : گیاهان دارویی سلامت جنسی فشار خون کم خونی آلرژی

پیشنهاد خواندنی

جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی مشاهده
جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی