بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

سلامت جنسی: مروری بر افزایش دهنده های طبیعی میل جنسی در امریکا

سلامت جنسی: مروری بر افزایش دهنده های طبیعی میل جنسی در امریکا
سازمان غذا و دارو ترکیبات آفرودیسیاک (aphrodisiac) را به بصورت "هر محصول دارویی که دارای برچسب هایی که دلالت بر تحریک یا افزایش میل جنسی دارد و یا کارایی جنسی را افزایش می دهد" تعریف می کند.

در حال حاضر، هیچ داروی تایید شده ای برای درمان تمایل جنسی پایین در زنان وجود ندارد اما کاندیداهای زیادی بویژه بر مبنای گیاهان دارویی در این زمینه وجود دارد که نیاز به مطالعات بیشتری دارند.

در مطالعه ای که توسط محققان امریکایی انجام شد، مروری بر خواص و کارایی ترکیبات آفرودیسیاک طبیعی که بصورت تجاری در امریکا ارائه می شوند انجام شد. در این مطالعه، کارایی و همچنین ایمنی ترکیبات آفرودیسیاک حیوانی و گیاهی، ویتامین ها و مواد معدنی و مکمل های تلفیقی مرسوم استفاده شده در این کشور بررسی شد.

بررسی های این گروه نشان داد ترکیبات تجاری ای از قبیل یوهیمبین (yohimbine)،Spanish fly (نام یک مارک آفرودیسیاک تجاری)، Bufo toad و mad honey به عنوان افزایش دهنده های میل جنسی دارای خطراتی هستند که به مزایای آنها غلبه می کند بنابراین از استفاده از آنها باید اجتناب شود.

اما برخی ترکیبات تجاری گیاهی از جمله ماکا، تریبولوس، جینکو و جینسینگ تاثیرات امیدبخشی بر تمایلات جنسی نشان داده اند اگرچه هنوز تحقیقات بر روی آنها اندک است.

این محققان پیشنهاد کردند مطالعات بالینی بیشتری باید بر روی این مکمل های گیاهی انجام شده و کارایی و ایمنی آنها با دقت بیشتری بررسی شود چرا که آنها پتانسیل جایگزینی داروهای شیمیایی افزایش دهنده میل جنسی را دارند.

نتایج این تحقیق در سال 2015 در مجله Sexual Medicine Reviews به چاپ رسید.

منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

Natural Aphrodisiacs—A Review of Selected Sexual Enhancers

Sexual Medicine Reviews, Volume 3, Issue 4, October 2015 , Pages 279–288..

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، میل جنسی، اختلالات جنسی، بارداری، باروری، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"

بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : سلامت جنسی گیاهان دارویی

محصولات مرتبط

پیشنهاد خواندنی

جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی مشاهده
جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی