بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

چای سبز برای کاهش وزن افراد بزرگسال چاق

چای سبز برای کاهش وزن افراد بزرگسال چاق
محصولات مختلف چای سبز برای کاهش وزن و همچنین حفظ وزن استفاده می شوند.  اعتقاد محققان بر این است که کاتچین ها و کافئین که هر دو در چای سبز حضور دارند، هر کدام نقش هایی در افزایش متابولیسم انرژی دارند که می تواند منجر به کاهش وزن شود.

مطالعات علمی بسیار زیادی در مورد بررسی نقش چای سبز در کاهش وزن به چاپ رسیده است اما هنوز کارایی چای سبز در کاهش وزن بطور واضح مشخص نیست.

در مطالعه ای که در سال 2012 انجام شد، کارایی و ایمنی محصولات چای سبز در کاهش وزن و حفظ وزن افراد بزرگسال دارای اضافه وزن یا چاق ارزیابی شد.

در این تحقیق، مروری بر تمام مطالعات چاپ شده در این زمینه انجام شد. تحقیقاتی در نظر گرفته شد که در آن حداقل به مدت 12 هفته  از محصولات چای سبز برای کاهش وزن یا حفظ وزن استفاده شده بود و در آن مقایسه با گروه کنترل نیز انجام شده بود.

بررسی های دقیق این گروه نشان داد که در مجموع مطالعات انجام شده نشان می دهد محصولات چای سبز می تواند منجر به کاهش وزن اندکی در افراد چاق یا دارای اضافه وزن شود. اما طبق بررسی ها محصولات چای سبز کارایی مناسبی در حفظ وزن ندارد.

همچنین پس از بررسی مطالعات از نظر عوارض جانبی مشخص شد که در بین تمام مطالعات انجام شده تنها در دو مطالعه عوارض جانبی ای مشاهده شده است که فرد نیاز به مراجعه به بیمارستان داشته است. در چند مورد نیز عوارض جانبی معدودی مشاهده شد بود که بسیار ملایم یا خفیف بودند.

نتایج این مطالعه مروری در مجله Cochrane Database of Systematic Reviews به چاپ رسید.

منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

Green tea for weight loss and weight maintenance in overweight or obese adults

Cochrane Database of Systematic Reviews, First published: 12 December 2012...

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، چای سبز، کاهش وزن سالمندان، کافئین، چاقی، اضافه وزن، سالمندان، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"

بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : چاقی

محصولات مرتبط

پیشنهاد خواندنی

جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی مشاهده
جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی