بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

استفاده از سنبل الطیب/بادرنجبویه برای درمان اختلالات خواب

استفاده از سنبل الطیب/بادرنجبویه برای درمان اختلالات خواب
شروع یائسگی در زنان معمولا با اختلالات خواب در آنها و مشکلات ناشی از تشدید گرگرفتی همراه است. محققان در تلاشند که با استفاده از داروها یا مکمل ها این اختلالات را در زنان کمتر کنند.

در مطالعه ای که توسط محققان دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شد، تاثیر تلفیقی از عصاره سنبل الطیب و بادرنجبویه در درمان اختلالات خواب زنان در سنین یائسگی ارزیابی شد.

این مطالعه بر روی 100 زن در سنین 50 تا 60 سالگی که از اختلالات خواب رنج می بردند انجام شد. این افراد بطور تصادفی در دو گروه 50 نفره تقسیم شدند. یک گروه با مخلوطی از عصاره سنبل الطیب و بادرنجبویه درمان شدند و گروه دیگر دارونما مصرف کردند. کیفیت خواب این زنان قبل و بعد از مصرف عصاره فوق با استفاده از تست های معتبر ارزیابی شد.

ارزیابی های این گروه نشان داد پیشرفت چشمگیری در کیفیت خواب این زنان پس از مصرف تلفیقی از عصاره سنبل الطیب و بادرنجبویه در مقایسه با گروه دارونما مشاهده شده است.

این مطالعه در سال 2013 در مجله Complementary Therapies in Clinical Practice به چاپ رسید.منابع و رفرنس ها:

Source & Reference


Valerian/lemon balm use for sleep disorders during menopause

Complementary Therapies in Clinical Practice, Volume 19, Issue 4, November 2013, Pages 193–196...

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : خواب سلامت زنان گیاهان دارویی

پیشنهاد خواندنی

گیاهان دارویی برای بهبود یادگیری و حافظه مشاهده
گیاهان دارویی برای بهبود یادگیری و حافظه