بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

آشنایی با گیاه دارویی آشواگاندا

آشنایی با گیاه دارویی آشواگاندا
آشواگاندا، با نام علمی Withania somnifera،  نام گیاهی است از خانواده تاجریزی که به نام های دیگری همچون انگور فرنگی سمی و گیلاس زمستانی نیز شناخته می شود. این گیاه در طب آیورودا به عنوان یک گیاه دارویی استفاده می شد.

این گونه یک گیاه کوتاه بصورت درختچه است که اغلب 35 تا 75 سانتی متر ارتفاع دارد. برگ هایی به رنگ سبز گرفته با شکل بیضوی و ابعادی حدود 10 تا 12 سانتی متر دارد. دارای گلهای کوچک سبز رنگ است و میوه رسیده آن نارنجی متمایل به قرمز است.

علاوه بر میوه این گیاه، ریشه آن نیز دارای خواص دارویی است.

آشواگاندا دارای موارد کاربرد بسیار زیادی است. اما اطلاعات علمی کافی برای اینکه در مورد کارایی آن قضاوت شود وجود ندارد.

آشواگاندا برای درمان آرتریت، اضطراب، اختلالات خواب، تومورها، سل، آسم، بیماری های پوستی با لکه های سفید، برونشیت، کمردرد، فیبرومیالژیا، مشکلات قاعدگی، سکسکه و بیماری های مزمن کبدی استفاده شده است.

از آشواگاندا به عنوان یک آداپتوژن برای کمک به بدن در مقابله با استرس روزانه و همچنین به عنوان یک ترکیب مقوی عمومی نیز استفاده شده است.

از دیگر کارایی های آن می توان به بهبود توانایی تفکر، کاهش درد و تورم، و جلوگیری از عوارض پیری اشاره کرد. همچنین از آن برای درمان اختلالات باروری در مردان و زنان و نیز برای افزایش رضایت جنسی استفاده شده است.

آشواگاندا دارای ترکیبات شیمیایی است که می تواند مغز را آرام کرده، التهاب ها را کاهش دهد، فشار خون را کم کند و سیستم ایمنی را تغییر دهد.

ایمنی مصرف آشواگاندا در کوتاه مدت تایید شده است اما ایمنی مصرف بلند مدت آن هنوز ناشناخته است. همچنین مشخص شده دوزهای بالای آن ممکن است عوارضی همچون ناراحتی معده، اسهال و استفراغ در پی داشته باشد.منابع و رفرنس ها:

Source & Reference


ASHWAGANDHA: Uses, Side Effects, Interactions and Warnings

www.webmd.com..

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، آشواگاندا، انگور فرنگی، مکمل گیاهی، اضطراب، اختلالات خواب، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : گیاهان دارویی اضطراب خواب کبد باروری

پیشنهاد خواندنی

جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی مشاهده
جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی