بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

تاثیر تکرار مصرف مکمل های مولتی ویتامین/مواد معدنی بر وضعیت ریزمغذی ها

تاثیر تکرار مصرف مکمل های مولتی ویتامین/مواد معدنی بر وضعیت ریزمغذی ها
آمارهای جدید نشان می دهد بیش از 50 درصد از بزرگسالان امریکایی از مکمل های غذایی استفاده می کنند. با این وجود، هنوز اطلاعات کمی در مورد تاثیر استفاده مکرر از مکمل های غذایی بر وضعیت ریزمغذی ها در بدن وجود دارد.

در مطالعه ای که به تازگی توسط محققان امریکایی انجام شد این قضیه مورد بررسی قرار گرفت.

در این مطالعه، براساس داده هایی که بیانگر وضعیت تغذیه ای در 10698 فرد بزرگسال بوده و از طریق نظرسنجی های سلامت و تغذیه ملی از سال 2009 تا 2012 بدست آمده بود، بررسی هایی بر روی 17 ریزمغذی در این افراد بزرگسال انجام شد. در این زمینه مقایسه ای بین افرادی که فقط غذا مصرف می کردند در مقابل افرادی که بعلاوه بر غذا مکمل مولتی ویتامین/مواد معدنی نیز استفاده می کردند انجام شد.

نتایج مطالعات این گروه نشان داد، در مقایسه با افرادی که فقط غذا مصرف می کردند، مصرف کنندگان مولتی ویتامین به همراه غذا، با هر نوع تکرار در مصرف آن، دارای شیوع کمتری از سطوح ناکافی ریزمغذی ها در 15 مورد از 17 ریزمغذی بررسی شده بودند.

همچنین مشخص شد این افراد ظرفیت تحمل دریافت سطوح بالاتری از 7 ریزمغذی بررسی شده را دارند. هر چند که مقدار آن برای هر ریزمغذی کمتر از 4 درصد بود.

علاوه بر این مشخص شد در صورت مصرف مکرر مکمل های مولتی ویتامین (بیش از 21 روز در ماه) احتمال رخداد سطح ناکافی ریزمغذی ها از بین رفته و شیوع سطح کمبود ریزمغذی ها نیز، به جز آهن،  در این افراد به شدت کاهش پیدا می کند.

در مجموع نتایج این مطالعه نشان می دهد استفاده از مکمل های مولتی ویتامین/مواد معدنی در بین بزرگسالان امریکایی با کاهش شیوع کمبود ریزمغذی ها در آنها در ارتباط است و این قضیه به تعداد روزهای مصرف این مکمل ها نیز وابسته است.

این مطالعه در تاریخ 9 آگوست 2017 در مجله Nutrients به چاپ رسید.

.


منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

Impact of Frequency of Multi-Vitamin/Multi-Mineral Supplement Intake on Nutritional Adequacy and Nutrient Deficiencies in U.S. Adults

Nutrients 2017, 9(8), 849; doi:10.3390/nu9080849, Published: 9 August 2017..

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : مولتی ویتامین

پیشنهاد خواندنی

گیاهان دارویی برای بهبود یادگیری و حافظه مشاهده
گیاهان دارویی برای بهبود یادگیری و حافظه