بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

ویتامین K برای کودکان:به روزترین توصیه ها

ویتامین K برای کودکان:به روزترین توصیه ها
بیماری هموراژیک در کودکان تازه متولد شده مرسوم نیست اما ممکن است بسیار جدی باشد و با خونریزی مغزی، کبد یا غده آدرنال همراه شود. روش پیشگیری از این بیماری مصرف خوراکی ویتامین K1 از بدو تولد است. بنابراین مصرف ویتامین K برای کودکان از بدو تولد بسیار اهمیت دارد.

مطالعات علمی برای ارزیابی اعتبار سیاست های درمانی موجود در این زمینه بسیار اندک است اما در آنها توصیه هایی براساس نظرات کارشناسی و مطالعات گذشته نگر با اختلافاتی در مورد عوارض جانبی آن ارائه شده است.

در مطالعه ای که اخیرا توسط محققان فرانسوی انجام شد، پس از تجزیه و تحلیل کامل داده های علمی موجود، در مورد نحوه مصرف و دوزهای مصرفی ویتامین K برای کودکان پیشنهاداتی ارائه شد.

آنها پیشنهاد کردند که کودکان سه دوز 2 میلی گرمی ویتامین K1 بصورت خوراکی در هنگام تولد، در زمان خارج شدن از بخش زایمان و یک ماه پس از به دنیا آمدن مصرف کنند.

همچنین برای نوزادان نارس که متولد شده با وزن بیش از 1500 گرم هستند دوز 2 میلی گرم در هفته تا زمان دست یابی به وضعبت مناسب توصیه شد.

 برای نوزادان نارسی که وزن کمتر از 1500 گرم دارند نیز مصرف دوز 1 میلی گرم در هفته تا زمانی که وزن آنها به 1500 گرم برسد توصیه شد، پس از آن نیز آنها دوز 2 میلی گرم در هفته باید مصرف کنند تا زمانی که وضعیت آنها مناسب به نظر برسد.

اگر مصرف خوراکی امکان پذیر نباشد، تجویز داخل وریدی یا عضلانی می تواند انجام شود که در این روش ها باید دوزهای تجویزی 50 درصد کاهش داشته باشد.

این توصیه های جدید در ماه سپتامبر 2017 در مجله Archives de Pédiatrie ارائه شده است.
.


منابع و رفرنس ها:

Source & Reference


Vitamin K in the neonate: Recommendations update

Arch Pediatr. 2017 Sep;24(9):902-905..

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، ویتامین K، خونریزی مغزی، کبد، نوزادان نارس، کودکان، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : ویتامین کا سلامت کودکان

پیشنهاد خواندنی

جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی مشاهده
جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی