بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

روغن نعناع می تواند سردردهای تنشی را درمان کند

روغن نعناع می تواند سردردهای تنشی را درمان کند
سردرد تنشی (Tension headache) شایع ترین نوع سردردهای اولیه است. این نوع سردرد می تواند از قسمت پشت سر، گردن، چشم و یا سایر گروه های عضلانی در بدن که معمولا در هر دو طرف سر قرار می گیرد، شعله ور شود.

سردرد تنشی تقریبا 90 درصد سردردها را شامل می شود. معمولا داروهای ضددرد مانند آسپرین و ایبوپروفن برای درمان سردرد تنشی موثر هستند.

محققان اخیرا نشان دادند استفاده از روغن نعناع بصورت موضعی برای درمان سردرد های تنشی تاثیر بسیار بهتری نسبت به دارونما داشته است.

این محققان بیان کردند روغن نعناع می تواند از راههای مختلف بر روی بهبود سردرد تنشی تاثیر بگذارد. همچنین در مطالعه فوق کارایی آن در درمان سردرد تنشی با استیل سالسیلیک اسید (آسپرین) و پاراستامول قابل مقایسه بود.

یک محلول 10 درصد از عصاره اتانولی روغن نعناع برای درمان سردرد تنشی در بزرگسالان و کودکان بالای 6 سال مورد تایید قرار گرفته است. این محلول در تجویزهای پزشکان متخصص نیز استفاده شده و به عنوان یک درمان موثر و استاندارد برای سردردهای تنشی استفاده می شود.


راهنمای منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:

Source & Reference


Peppermint oil in the acute treatment of tension-type headache

Schmerz. 2016 Jun;30(3):295-310...

تهیه شده در گروه ترجمه و تحریریه سایت مکمل شناسی/منصور

مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.

توصیه مهم مکمل شناسی:
به موازات نتایج حاصل از بسیاری از تحقیقات، ممکن است مطالعات دیگری وجود داشته باشد که نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. لذا این مطالب بهیچ وجه نمی تواند دلیلی بر توصیه مصرف خودسرانه مکمل های غذایی برای بیماران داشته باشد و بهمین دلیل هیچ متن اینترنتی نباید جایگزین توصیه پزشک لحاظ شود.ضمن اینکه توجه داشته باشید بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه ها هستند.


______________________________
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : روغن نعناع سردرد گیاهان دارویی

پیشنهاد خواندنی

کمبود آهن: خطری برای اختلال تیرویید در دوران بارداری مشاهده
کمبود آهن: خطری برای اختلال تیرویید در دوران بارداری