بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

جدیدترین روش های گوارشی بررسی کم خونی ناشی از کمبود آهن

جدیدترین روش های گوارشی بررسی کم خونی ناشی از کمبود آهن
حدود 10 درصد از اوسوفاژوگاسترودوداندوسکوپی ها (oesophagogastroduodenoscopies) و کولونوسکوپی ها (colonoscopies) برای بررسی کم خونی ناشی از کمبود آهن انجام می شوند.

اوسوفاژوگاسترودوداندوسکوپی یا درون ‌بینی دستگاه گوارش بالایی یک روش اندسکوپی تشخیصی است که امکان مشاهده بخش بالایی دستگاه گوارش از دوازدهه را فراهم می ‌کند. اگرچه در این روش احتمال التهاب یا زخم  نای یا فارنژیت وجود دارد اما به دلیل اینکه اوسوفاگوگاسترودودایندوسکوپی نیازمند برش در سطح پوست نیست و همچنین به دلیل عدم نیاز به مسکن و بیهوشی در دسته روش ‌های با کمینه آسیب دسته‌ بندی می ‌شود.

پس ‌روده ‌بینی یا کولون ‌بینی یا کولونوسکوپی نیز معاینه و بررسی داخل پس ‌روده‌ (کولون) و انجام اقدامات تشخیصی و درمانی با دستگاه پس ‌روده‌بین (کولونوسکوپ) را می ‌گویند. برای اینکار معمولاً ابتدا بیمار با مصرف مسهل یا تنقیه (انما) روده خویش را خالی می‌ کند. سپس با دستگاه کولونوسکوپ که لوله ‌ای شکل بوده و سر آن دوربینی دارد از راه مقعد وارد روده بزرگ می ‌شوند و به بررسی مخاط کولون و راست روده از نظر وجود زخم یا بدخیمی می ‌پردازند. اغلب دستگاه‌ های کولونوسکوپ امکان نمونه ‌برداری همزمان از مخاط روده و ضایعات مشکوک را به پزشک می ‌دهند.

بیشتر دستورالعمل های موجود در مورد بررسی کم خونی ناشی از کمبود آهن قبل از غربالگری CRC، اگرچه منجر به پیشرفت های چشمگیری در کیفیت کولونوسکوپی و سرعت انجام آن، و همچنین منجر به کاهش شیوع هلیکوباکتر پیلوری و افزایش استفاده از PPI (مهارکننده‌های پروتون پمپ) شده است، نیاز به بازنگری دارند.

همچنین روش های بررسی جدید همچون کولونوگرافی CT، انتروسکوپی و اندوسکوپی کپسولی نیز برای رزیابی کم خونی ناشی از کمبود آهن توسعه پیدا کرده اند.

در مطالعه ای که به تازگی توسط محققان انگلیسی انجام شد، به روزترین روش های عملی بررسی کم خونی ناشی از کمبود آهن که مبتنی بر روش های گوارشی بود مرور شد.

این محققان بیان کردند امروزه پاتولوژی گوارشی دلیل شایع تری برای کم خونی ناشی از کمبود آهن نسبت به خونریزی دستگاه گوارشی فوقانی است.

نتایج این تحقیق در تاریخ 13 نوامبر 2017 در مجله Expert Review of Gastroenterology & Hepatology به چاپ رسید.اطلاعات فاقد سند علمی در مورد ویتامین ها، ارزشمند نیستند

منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:

Source & Reference

Practical gastrointestinal investigation of iron deficiency anaemia.

Expert Rev Gastroenterol Hepatol. 2017 Nov 13.
..

تهیه شده در گروه ترجمه و تحریریه سایت مکمل شناسی/منصور


توصیه مهم مکمل شناسی در مورد خرید و مصرف ویتامین ها:

مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.


به موازات نتایج حاصل از بسیاری از تحقیقات، ممکن است مطالعات دیگری وجود داشته باشد که نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. لذا این مطالب بهیچ وجه نمی تواند دلیلی بر توصیه مصرف خودسرانه مکمل های غذایی برای بیماران داشته باشد و بهمین دلیل هیچ متن اینترنتی نباید جایگزین توصیه پزشک لحاظ شود.

ضمن اینکه توجه داشته باشید بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه ها هستند.


______________________________بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : آهن کم خونی گوارش

محصولات مرتبط

پیشنهاد خواندنی

جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی مشاهده
جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی