بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

مزایای ریشه کاسنی برای سلامتی

مزایای ریشه کاسنی برای سلامتی
ریشه کاسنی دارای سابقه طولانی در زمینه حمایت از مشکلات کبدی است. رومی های باستان از این گیاه برای کمک به پاک سازی خون استفاده می کردند. مصریان نیز از ریشه کاسنی در مقادیر زیادی برای کمک به پاک سازی کبد و خون استفاده می کردند. این گیاه امروزه به عنوان یک جایگزین بدون کافئین برای قهوه محبوب است.


فواید آن برای سیستم گوارشی

کاسنی ممکن است تاثیر مستقیم بر واکنش های گوارشی بدن را فراهم کند. اول از همه، ریشه کاسنی جریان صفرا را افزایش می دهد که این قضیه فرایند هضم را بهتر می کند. از آنجایی که مقدار بیش از حد صفرا به کاهش چربی ها کمک می کند، ریشه کاسنی ممکن است به بهینه شدن ترکیب خون کمک کند و برای هر کسی که برای رسیدن به سلامت کبد و کیسه صفرا در تلاش است، باید مورد توجه قرار گیرد.

ثانیا ریشه کاسنی حاوی اینولین، فیبر محلولی است که میکروارگانیسم های گوارشی را در روده ها تغذیه می کند. بسیاری از گیاهان دارای انولین هستند، اما ریشه کاسنی دارای بیشترین غلظت آن است. تغذیه سالم این میکروارگانیسم ها در روده ها باعث افزایش هضم می شود.


فعالیت آنتی اکسیدانی ریشه کاسنی

بسیاری از گیاهان دارویی دارای محتوای آنتی اکسیدان بالا هستند که در گیاهان اغلب به صورت ترکیبی به نام فنول ها وجود دارند. کاسنی منبع غنی از این آنتی اکسیدانهاست و اثرات محافظتی پلی فنول موجود در آن در سیستم قلب و عروق به طور گسترده ای تصدیق شده است. قهوه کاسنی به دلیل محتوای فنولیک و کافئین اسید، به طور مکرر برای مقاومت به قرمزی استفاده شده است.  


ریشه کاسنی علیه ارگانیسم های مضر


عصاره ریشه کاسنی در برابر ارگانیسم های مضر نیز نقش مهمی ایفا کرده است و این قضیه در برخی مطالعات علمی نیز تایید شده است.


ارتباط آن با کبد


علاوه بر اثرات آنتی اکسیدانی مفید، ریشه کاسنی حمایت از عملکردی کبد را نیز فراهم می کند. دانشکده زیست شناسی دانشگاه منصوره در مصر تصریح کرد که کاسنی نقش مهمی در پیشگیری از استرس اکسیداتیو و آسیب کبدی در برخی موارد دارد.


اطلاعات فاقد سند علمی در مورد ویتامین ها، ارزشمند نیستند

منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:

Source & Reference


Health Benefits of Chicory Root

www.globalhealingcenter.com, Published on December 12, 2012, Last Updated on October 5, 2015.
..

تهیه شده در گروه ترجمه و تحریریه سایت مکمل شناسی/منصور


توصیه مهم مکمل شناسی در مورد خرید و مصرف ویتامین ها:

مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.


به موازات نتایج حاصل از بسیاری از تحقیقات، ممکن است مطالعات دیگری وجود داشته باشد که نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. لذا این مطالب بهیچ وجه نمی تواند دلیلی بر توصیه مصرف خودسرانه مکمل های غذایی برای بیماران داشته باشد و بهمین دلیل هیچ متن اینترنتی نباید جایگزین توصیه پزشک لحاظ شود.

ضمن اینکه توجه داشته باشید بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه ها هستند.


______________________________بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : کاسنی گیاهان دارویی گوارش کبد

پیشنهاد خواندنی

کمبود آهن: خطری برای اختلال تیرویید در دوران بارداری مشاهده
کمبود آهن: خطری برای اختلال تیرویید در دوران بارداری