بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

ویتامین E میتواند از اختلالات حافظه در سالمندان پیشگیری کند

طبق تحقیق منتشر شده در مقاله علم پیری شناسی تجربی، افراد مسنی که سطوح ویتامین E سرم شان  بالا است نسبت به همسالانشان که سطوح ویتامین E سرم شان کم است کمتر از اختلالات حافظه رنج می برند.

به نظر محققان، اشکال مختلف ویتامین E نقش مهمی در روند کار حافظه ایفا می نماید. تحقیقی به طور مشترک بین دانشگاه فنلاند شرقی، موسسه ملی بهداشت و رفاه فنلاندی، موسسه کارولینسکا و دانشگاه پروجا انجام شد.

تحقیقاتی که به بررسی ارتباط بین ویتامین E و اختلالات حافظه می پردازند معمولا تمرکزشان را بر روی شکلی از ویتامین E به نام آلفا-توکوفرول معطوف کرده اند که در  مکمل های ویتامین E نیز مورد استفاده قرار گرفته است. اگرچه، ویتامین E در  8 نوع مختلف طبیعی، توکوفرول ها و توکوترینول هایی یافت می شود که همه دارای خواص آنتی اکسیدانی می باشند.

تحقیق اخیر منتشر شده متشکل از 140 شخص سالخورده فنلاندی بود که بالای 65 سال سن داشته و در آغاز تحقیق مشکل اختلال حافظه نداشتند. در طول 8 سال پیگیری متداوم مشخص شد که کل سطوح بالای ویتامین E، آلفا توکوفرول، بتا توکوترینول و کل توکوترینول های خاص به نظر از افراد  مسن در برابر اختلالات حافظه محافظت نموده است. به گفته محققان، نتایج نشان داد که ویتامین E نقش مهمی در فرآیند حافظه ایفا نموده است. بنابراین، آزمایش سطوح ویتامین E، معتبرترین روش برای تعیین این مسئله به شمار می رود که آیا آن ها به طور کارآمد بالا می باشند یا خیر.

بخشی از این تحقیق در ارتباط با عوامل خطر ابتلاء به بیماری قلبی-  عروقی، پیری و زوال عقل (CAIDE) بود و اساسا تمرکزش را بر روی ارتباط بین عوامل خطر ابتلاء به بیماری های قلبی- عروقی و اختلالات حافظه معطوف کرده بود.

منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:

Source & Reference

Several forms of vitamin E protect against memory disorders, study says published in January 7, 2014, source: University of Eastern Finland

..

تهیه شده در گروه ترجمه و تحریریه سایت مکمل شناسی/منصور


توصیه مهم مکمل شناسی در مورد خرید و مصرف ویتامین ها:

مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.


به موازات نتایج حاصل از بسیاری از تحقیقات، ممکن است مطالعات دیگری وجود داشته باشد که نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. لذا این مطالب بهیچ وجه نمی تواند دلیلی بر توصیه مصرف خودسرانه مکمل های غذایی برای بیماران داشته باشد و بهمین دلیل هیچ متن اینترنتی نباید جایگزین توصیه پزشک لحاظ شود.

ضمن اینکه توجه داشته باشید بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه ها هستند.


______________________________


پیشنهاد خواندنی

قرص های ضدچاقی: گذشته، حال و آینده مشاهده
قرص های ضدچاقی: گذشته، حال و آینده