بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

کمبود ویتامین E در بدن می تواند مادر زادی باشد

کمبود ویتامین E  در بدن می تواند مادر زادی باشد

قسمت اعظمی از تحقیقات که در حال رشد نیز هستند نشان داده است که ویتامین E خصوصیات و ویژگی های بیولوژیکی بی نظیر و موثری دارد. از آن جمله می توان به تاثیراتی که در بیماریهای قلبی عروقی، سرطان، التهاب مزمن و اختلالات عصبی ایجاد می کند، اشاره کرد.

ویتامین E در ابتدا به عنوان یک ماده غذایی مورد نیاز برای جلوگیری از مرگ و میر جنینی پیشنهاد شد و به زودی پس از آن به عنوان آنتی اکسیدان محلول در چربی مورد بررسی قرار گرفت که می تواند باعث جلوگیری از پراکسیداسیون لیپید توسط به دام انداختن گونه های فعال  اکسیژنی شود.

 مطالعات مکانیسمی اخیر نشان می دهد که ویتامین E دارای نقش هایی است که مستقل از عملکرد آنتی اکسیدانی است. مثلا مشخص شده است که این ویتامین عمدتا انتقال سیگنال سلولی و بیان ژن را تنظیم می کند.

علیرغم  اینکه کمبود ویتامین E نادر است، تحقیقات اخیر نشان می دهد اغلب این کمبود را می توان در کودکان مبتلا به ناهنجاری های ارثی یافت که باعث جلوگیری از جذب و حفظ غلظت طبیعی ویتامین E در خون می شوند.

در مطالعه ای که به تازگی توسط محققان ایتالیایی انجام شد،  اختلالات ژنتیکی مرتبط با کمبود ویتامین E مادرزادی مورد بررسی قرار گرفت. در این مطالعه بخوبی جنبه های مختلف کمبود ویتامین E مادرزادی مورد بررسی و تجزیه وتحلیل قرار گرفته و عوارض ناشی از آن مرور شد.

منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:

Source & Reference


Congenital Vitamin E Deficiency


Living Reference Work Entry, Handbook of Famine, Starvation, and Nutrient Deprivation, pp 1-18, Date: 19 September 2017.

..

تهیه شده در گروه ترجمه و تحریریه سایت مکمل شناسی/منصور


توصیه مهم مکمل شناسی در مورد خرید و مصرف ویتامین ها:

مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.


به موازات نتایج حاصل از بسیاری از تحقیقات، ممکن است مطالعات دیگری وجود داشته باشد که نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. لذا این مطالب بهیچ وجه نمی تواند دلیلی بر توصیه مصرف خودسرانه مکمل های غذایی برای بیماران داشته باشد و بهمین دلیل هیچ متن اینترنتی نباید جایگزین توصیه پزشک لحاظ شود.

ضمن اینکه توجه داشته باشید بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه ها هستند.


______________________________


بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : ویتامین ای آنتی اکسیدان سرطان التهاب مزمن

پیشنهاد خواندنی

ارتباط نیترات در رژیم غذایی با فشار خون: آیا مکمل جدیدی در حال ظهور است؟ مشاهده
ارتباط نیترات در رژیم غذایی با فشار خون: آیا مکمل جدیدی در حال ظهور است؟