بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

مولتی ویتامین شناسی: شیوع کمبود فولات و ویتامین B12 در سنین باروری: در حال تبدیل به یک نگرانی عمومی

مولتی ویتامین شناسی: شیوع کمبود فولات و ویتامین B12 در سنین باروری: در حال تبدیل به یک نگرانی عمومی
تحقیقات جدید نشان می دهد کمبود فولات و ارتباط آن با کمبود ویتامین B12 در حال تبدیل شدن به یک نگرانی عمومی در بین زنان در سنین باروری است.

کمبود فولات، کمبود ویتامین B12 و کم خونی اختلالاتی هستند که می توانند بر روی فرایند زایمان و بارداری و نتیجه آن تاثیر منفی بگذارند. همچنین تحقیقات قبلی نشان داده بود که کمبود ویتامین B12 می تواند تشکیل فولاتی که از لحاظ متابولیکی فعال است را نیز کاهش دهد.

در مطالعه ای که اخیرا به چاپ رسید، شیوع کمبود فولات و ویتامین B12 و همچنین کم خونی و نیز عوامل مرتبط با این موارد در بین زنانی که در سنین بارداری هستند مورد ارزیابی قرار گرفت.

در این مطالعه بررسی هایی بر روی 937 زن در سنین 15-49 سالگی انجام گرفته و نمونه های خونی از آنها برای تعیین سطح هموگلوبین، فولات و ویتامین B12 گرفته شد.

نتایج بدست آمده نشان داد که شیوع کمبود فولات در بین این زنان حدود 35 درصد می باشد که مقدار بسیار قابل توجه و نگران کننده ای بود. همچنین شیوع میزان ناکافی فولات در این زنان در حدود 49 درصد بود.

شیوع کمبود ویتامین B12 و کم خونی نیز در بین افراد مورد بررسی به ترتیب 17 درصد و 23 درصد بود.

علاوه بر این نتایج این بررسی نشان داد که کاهش سطح فولات با کمبود ویتامین B12 در زنان در ارتباط است و این قضیه نشان می دهد که هر دو ریزمغذی باید به مقدار کافی از طریق مختلف برای زنان در سنین باروری تامین شود.

نتایج این مطالعه در تاریخ 12 آوریل 2017 در مجله The Journal of Nutrition به چاپ رسیده است.
منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

Folate Deficiency Is Prevalent in Women of Childbearing Age in Belize and Is Negatively Affected by Coexisting Vitamin B-12 Deficiency: Belize National Micronutrient Survey 2011

The Journal of Nutrition, First published April 12, 2017, doi: 10.3945/jn.116.242628...

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، مولتی ویتامین،
فولات، فولیک اسید، ویتامین B12، کمبود ویتامین، مولتی ویتامین، ریزمغذی، باروری، زایمان، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : ویتامین ب12 کم خونی بارداری

پیشنهاد خواندنی

گیاهان دارویی برای بهبود یادگیری و حافظه مشاهده
گیاهان دارویی برای بهبود یادگیری و حافظه