بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

مولتی ویتامین شناسی:کارایی گل راعی در درمان سندرم پیش از قاعدگی

مولتی ویتامین شناسی:کارایی گل راعی در درمان سندرم پیش از قاعدگی
سندرم پیش از قاعدگی یک اختلال شایع در میان زنان است. بیشترین داروهای تجویزی برای این اختلال مهارکننده های انتخابی سروتونین هستند و براساس این فرضیه تجویز می شوند که سروتونین در تولید علائم سندرم پیش از قاعدگی نقش دارد.

اما افرادی که از سندرم پیش از قاعدگی رنج می برند، مخصوصا آنهایی که علائم ملایم تا متوسط آن را تجربه می کنند، اغلب تمایلی به مصرف داروهای فوق ندارند و در عوض داروهای خارج از بورس را خریداری می کنند تا علائم بیماری خود را از بین ببرند. متاسفانه اغلب این داروها نیز کارایی لازم را ندارند و شواهد علمی تاییدکننده آنها کم است.

تحقیقات علمی نشان داده اند که گل راعی می تواند بر روی سیستم سروتونرژیک تاثیرگذار باشد. بنابراین محققان علاقه دارند تا کارایی این داروی گیاهی در دسترس را در درمان سندرم پیش از قاعدگی ارزیابی کنند.

بر این اساس، در مطالعه ای که در سال 2010 توسط محققان انگلیسی انجام شد، کارایی گیاه گل راعی در درمان علائم سندرم پیش از قاعدگی مورد آزمایش قرار گرفت.

در این تحقیق 35 زن در سنین 18 تا 45 سال با چرخه قاعدگی منظم (25-35 روز) که مبتلا به سندرم پیش از قاعدگی ملایم بودند مورد آزمایش قرار گرفتند. این افراد به مدت دو چرخه قاعدگی بصورت روزانه قرص های گل راعی (محتوای 18/0 درصد هیپریسین و 38/3 درصد هایپرفورین) با دوز 900 میلی گرم در روز یا دارونما مصرف کردند. علائم سندرم پیش از قاعدگی بصورت روزانه در این مدت بررسی شد.

نتایج بدست آمده نشان داد مصرف گل راعی به مقدار قابل توجهی باعث بهبود علائم رفتاری و فیزیکی در زنان مبتلا به سندرم پیش از قاعدگی شده است.

نتایج این تحقیق در سال 2010 در مجله CNS Drugs به چاپ رسید.منابع و رفرنس ها:

Source & Reference


The Efficacy of Hypericum perforatum (St John’s Wort) for the Treatment of Premenstrual Syndrome

CNS Drugs, March 2010, Volume 24, Issue 3, pp 207–225...

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها،  مکمل های گیاهی، گیاهان دارویی، خواص دارویی، گل راعی، ضدافسردگی، ضدویروس، هیپریسین، سندرم پیش از قاعدگی، کلسیم، آهن، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : سلامت زنان

پیشنهاد خواندنی

گیاهان دارویی برای بهبود یادگیری و حافظه مشاهده
گیاهان دارویی برای بهبود یادگیری و حافظه