بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

مولتی ویتامین شناسی: ارتباط وضعیت ویتامین B12 در زنان باردار و نوزادان آنها

مولتی ویتامین شناسی: ارتباط وضعیت ویتامین B12 در زنان باردار و نوزادان آنها
کمبود ویتامین B12 در طول دوران بارداری به عنوان یک تهدید جدی برای سلامتی نوزادی که متولد خواهد شد تلقی می شود. با این حال، مطالعات بسیار کمی وجود دارد که وضعیت ویتامین B12 در نوزادان تازه متولد شده و عوامل موثر در آن را بررسی کرده باشند.

در مطالعه ای که به تازگی بطور مشترک توسط محققان هندی و آمریکایی انجام شد، ارتباط بین وضعیت ویتامین B12 در مادران و نوزادان آنها مورد مطالعه قرار گرفت.

در این تحقیق زنان باردار هندی مکمل های ویتامین B12 یا دارونما را در طول دوره بارداری خود مصرف کردند. همچنین به عنوان یک درمان استاندارد، تمام این زنان 60 میلی گرم آهن و 500 میکروگرم فولیک اسید بصورت روزانه مصرف کردند.

ارتباط بین نشانگرهای ویتامین B12 در مادر در طول هر سه ماهه بارداری با وضعیت ویتامین B12 در نوزادان در 6 هفته پس از بارداری بررسی شد.

در ابتدای مطالعات 51 درصد از مادران کمبود ویتامین B12 داشتند و 43 درصد آنها دارای اختلال در وضعیت ویتامین B12 خود بودند. 44 درصد از نوزادان آنها نیز در سن 6 هفتگی دارای کمبود ویتامین B12 بودند.

اما پس از مصرف مکمل های ویتامین B12، علاوه بر اینکه غلظت های ویتامین B12 در هر کدام از دوران  سه ماهه بارداری افزایش یافت، خطر کمبود ویتامین فوق در نوزادان نیز به شدت کم شد.

این یافته نشان می دهد بهبود وضعیت ویتامین B12 در طول تمام دوران بارداری در مادران باعث بهبود وضعیت این ویتامین در نوزادان متولد شده آنها خواهد شد.

نتایج این مطالعه در تاریخ 12 آوریل 2017 در مجله European Journal of Clinical Nutrition  به چاپ رسید.منابع و رفرنس ها:

Source & Reference


Vitamin B12 status in pregnant women and their infants in South India.

Eur J Clin Nutr. 2017 Apr 12. doi: 10.1038/ejcn.2017.29. [Epub ahead of print..

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، مولتی ویتامین، فولات، فولیک اسید، ویتامین B12، کمبود ویتامین، مولتی ویتامین، مکمل های غذایی، ریزمغذی، باروری، زایمان، نوزادان، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : ویتامین ب12 بارداری اسید فولیک

پیشنهاد خواندنی

جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی مشاهده
جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی