بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

چه کسانی از مکمل های مولتی ویتامین بیشتر استفاده می کنند؟

چه کسانی از مکمل های مولتی ویتامین بیشتر استفاده می کنند؟
استفاده از مکمل های مولتی ویتامین امروزه در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی پیدا کرده است.

 در مطالعه ای که محققان امریکایی انجام دادند شیوع استفاده از مولتی ویتامین ها و ارتباط آن با پارامترهای سبک زندگی، بالینی و تغذیه ای مورد بررسی قرار گرفت. هدف این مطالعه افزایش دانش در مورد این موضوع بود که چه کسانی از مولتی ویتامین ها بیشتر استفاده می کنند و گرایش ها در مورد این مکمل ها چگونه است.

در این تحقیق اطلاعات مربوط به سبک زندگی و پارامترهای بالینی 18040 مرد در سنین متوسط و رو به بالا گردآوری شده و نحوه مصرف مولتی ویتامین ها و رژیم غذایی آنها نیز مورد سوال قرار گرفت.

این افراد با توجه به مصرف مولتی ویتامین ها به 4 دسته تقسیم شدند:1-افرادی که هیچ مکملی مصرف نکرده اند. 2-افرادی که فقط مولتی ویتامین مصرف کرده اند. 3-افرادی که در کنار مولتی ویتامین یک مکمل ویتامین یا ماده معدنی خاص دیگری نیز مصرف کرده اند. 4-افرادی که فقط از مکمل های دیگر (غیر از مولتی ویتامین) استفاده کرده اند.

نتایج نشان داد که 36 درصد مردان در حال مصرف مولتی ویتامین در زمان این مطالعه بوده اند. در این بین مردانی که سن بالاتری داشتند، دخانیات مصرف می کردند یا اخیرا آسپیرین مصرف کرده اند،به ترتیب 143 درصد، 43 درصد و 74 درصد بیشتر از بقیه فقط مولتی ویتامین مصرف می کردند.

همچنین افرادی که دارای سابقه کلسترول بودند جزء افرادی بودند که 16 درصد بیشتر از بقیه فقط مولتی ویتامین مصرف می کردند. مردانی که مقدار بیشتری از میوه ها و سبزیجات، غلات کامل و چای مصرف می کردند نیز به ترتیب 14 درصد، 24 درصد و 26 درصد بیشتر مولتی ویتامین مصرف می کردند.

در مورد گروه سوم نیز چنین ارتباطات مشابهی مشاهده شد و مردانی که فعالیت فیزیکی بیشتر، سابقه سرطان، فشار خون، مصرف بالای آجیل و مصرف کمتر گوشت قرمز و قهوه داشتند تمایل بیشتری به مصرف مولتی ویتامین در کنار یک مکمل ویتامین دیگر داشتند.

این مطالعه بخوبی ارتباط بین مصرف مولتی ویتامین ها با سبک زندگی، پارامترهای بالینی و عادت های غذایی افراد را نشان می دهد.

نتایج این تحقیق در سال 2014 در مجله European Journal of Nutrition به چاپ رسید.منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

Who uses multivitamins? A cross-sectional study in the Physicians’ Health Study

European Journal of Nutrition, June 2014, Volume 53, Issue 4, pp 1065–1072.
..

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، مکمل های ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : مولتی ویتامین سلامت مردان فشار خون سرطان

پیشنهاد خواندنی

جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی مشاهده
جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی