بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

نقش ویتامین D در درمان و پیشگیری از سرطان پروستات

نقش ویتامین D در درمان و پیشگیری از سرطان پروستات
سرطان پروستات شایع ترین نوع سرطان بعد از سرطان پوست در مردان است اما این سرطان در اغلب موارد با موفقیت درمان می شود.

پیشرفت این سرطان در پروستات است که غده ‌ای در دستگاه تناسلی مردان است. بیشتر سرطان ‌های پروستات آرام رشد می ‌کنند، اما برخی نسبتاً سریع رشد می ‌کنند. سلول ‌های سرطانی ممکن است از پروستات گسترش و به دیگر بخش ‌های بدن برسند، به ویژه استخوانها و گره ‌های لنفاوی. این بیماری ممکن است در آغاز نشانگانی را نشان ندهد. در مراحل پیشرفته تر می ‌تواند مشکلاتی را در ادرار کردن، ایجاد خون در ادرار یا درد در ناحیه لگن و کمر هنگام ادرار به وجود آورد.

سلول های پروستات در انسان حاوی گیرنده هایی برای فرم فعال ویتامین D یعنی 1آلفا-25-دی هیدروکسی ویتامین D (1α,25-dihydroxyvitamin D) می باشد.

تحقیقات نشان می دهد سلول های سرطانی پروستات با تمایز و مرگ سلولی بیشتری به ویتامین D3 پاسخ می دهند و میزان تکثیر، تهاجم و متاستاز آنها در این شرایط کاهش می یابد.

این یافته ها به شدت از این قضیه حمایت می کند که استفاده از درمان های برمبنای ویتامین D برای سرطان پروستات می تواند بسیار مفید باشد حتی اگر این روش به عنوان درمان ثانویه در کنار سایر درمان ها استفاده شود.

همچنین ارتباط بین کاهش قرار گرفتن در معرض نور و همچنین کمبود ویتامین D با خطر افزایش سرطان پروستات با یک پیشرفت تهاجمی در سنین کم مورد مطالعه قرار گرفته است. این مطالعات نشان داده است که مصرف مقدار کافی ویتامین D برای بیماران فوق باید به عنوان یک درمان کاملا ارجح برای مردان در تمامی سنین انجام شود.منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

Vitamin D and prostate cancer prevention and treatment

Trends in Endocrinology & Metabolism, Volume 14, Issue 9, November 2003, Pages 423–430...

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، مولتی ویتامین، سرطان پروستات، ویتامین D، دستگاه تناسلی مردان، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، مکمل های ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : پروستات سرطان سلامت پوست ویتامین دی سلامت مردان

پیشنهاد خواندنی

جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی مشاهده
جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی