بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

ارتباط بین سطح منیزیم و زودانزالی در مردان

ارتباط بین سطح منیزیم و زودانزالی در مردان
تحقیقات نشان می دهد که انزال زودرس در مردان می تواند با سطح منیزیم در پلاسمای منی آنها در ارتباط باشد.

در مطالعه ای که در این راستا انجام شد، ارتباط بین انزال زودرس در مردان با سطح منیزیم در سرم و پلاسمای منی آنها مورد ارزیابی قرار گرفت.

در این تحقیق، بررسی ها بر روی 38 مرد انجام شد که 19 نفر از آنها از مشکل زودانزالی رنج می بردند. براساس استانداردها در این مطالعه افرادی که زمان تاخیر انزال شیاف در آنها کمتر از 1 دقیقه بود به عنوان افراد با انزال زودرس در نظر گرفته شدند. 19 نفر از افراد نیز به عنوان گروه کنترل زمان انزال عادی داشتند.

پرونده پزشکی همه افراد بررسی شده و همچنین برخی آزمایشات فیزیکی سیتماتیک و نیز مطالعات آزمایشگاهی بر روی این افراد انجام شد. میزان منیزیم در سرم و پلاسمای منی آنها نیز با استفاده از طیف سنجی جذب اتمی اندازه گیری شد.

نتایج نشان داد که میزان منیزیم پلاسما در منی افرادی که زودانزال بودند 7/94 میلی گرم بر لیتر و در گروه با انزال عادی 7/116 میلی گرم بر لیتر است. بنابر نتایج بدست آمده مشخص شد که ارتباط بسیار مهمی بین سطح منیزیم پلاسما در منی و انزال زودرس در مردان وجود دارد اما ارتباط بین منیزیم سرم و زودانزالی چندان چشمگیر نبود.

این مطالعه توسط محققان دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شد و در سال 2006 در مجله BJU International به چاپ رسید.منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

Seminal plasma magnesium and premature ejaculation: a case-control study

BJU International, Volume 98, Issue 2, August 2006 , Pages 402–404...

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، منیزیم، زود انزالی، سلامت جنسی، اختلالات جنسی، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : سلامت جنسی منیزیم

محصولات مرتبط

پیشنهاد خواندنی

جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی مشاهده
جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی