بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

آشنایی با صمغ گوگل و خواص دارویی آن

آشنایی با صمغ گوگل و خواص دارویی آن
گوگل (Guggul) یک شیره یا صمغ رزینی است که از درخت کامیفورا ماکول (Commiphora mukul) یا کامیفورا ویتی (Commiphora wightii) بدست می آید. این درخت یک گیاه گلدار است که در قسمت های شمالی آفریقا تا مرکز آسیا می توان آن را یافت اما محل اصلی آن کشور هند است. از این درخت به مدت قرن های متمادی در طب آیورودا استفاده شده است.

امروزه صمغ گوگل در درمان انواع آرتریت ها، کاهش میزان کلسترول، درمان اکنه و سایر بیماری های پوستی، کاهش وزن و تصلب شریان استفاده می شود. در برخی از این موارد حتی شواهد کاملا علمی نیز وجود دارد. اما در برخی تاثیرات آن هنوز شواهد کافی وجود ندارد.

صمغ گوگل دارای موادی است که می تواند کلسترول و تری گلیسریدها را در بدن کاهش دهد. همچنین این صمغ دارای ماده ای است که می تواند قرمزی و تورم را که در ابتلا به برخی انواع  اکنه ایجاد می شود از بین ببرد.

صمغ گوگل برای اکثر افراد کاملا ایمن است. ایمنی آن در مطالعات بالینی پس از 24 هفته کاملا تایید شده است. همچنین برخی شواهد نیز حاکی از ایمن بودن بلند مدت آن حتی تا 75 هفته نیز هست.

اما باید مراقب برخی عوارض جانبی آن از جمله ناراحتی معده، سردرد، تهوع، استفراغ، مدفوع شل، اسهال، آروغ زدن و سکسکه بود. افرادی همچون زنان باردار یا شیرده، افرادی که اختلالات خون ریزی دارند، مبتلایان به سرطان سینه و نیز افرادی که عمل جراحی انجام داده اند باید بیشتر مراقب مصرف آن باشند.

براساس تحقیقات علمی میزان دوز مصرفی برای درمان اکنه شدید، مصرف دو بار در روز از این صمغ است که حاوی 25 میلی گرم از ریزمغذی های فعال باشد.
منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

GUGGUL: Uses, Side Effects, Interactions and Warnings

webmd..

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، گوگل، صمغ گوگل، کاهش وزن، کلسترول، آکنه، بیماری پوستی، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : گیاهان دارویی بارداری سرطان سینه سرطان سردرد

پیشنهاد خواندنی

گیاهان دارویی برای بهبود یادگیری و حافظه مشاهده
گیاهان دارویی برای بهبود یادگیری و حافظه