بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

ارتباط بین کمبود آهن و افسردگی در زنان

ارتباط بین کمبود آهن و افسردگی در زنان
کمبود آهن همچنان به عنوان شایع ترین کمبود ریزمغذی در دنیا به مسیر خود ادامه می دهد و زنانی که در سنین آغازی دوران قاعدگی قرار دارند به دلیل از دست دادن خون در فرآیند قاعدگی در بیشترین خطر نسبت به کمبود آهن قرار دارند.

اخیرا مشخص شده است که ارتباط عمیقی بین دوره قاعدگی و سطح ناکافی فریتین در زنان امریکایی وجود دارد. همچنین یافته های اخیر نشان می دهد که کمبود آهن حتی در غیاب کم خونی می تواند کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار دهد.

یکی از مهمترین فاکتورهای کیفیت زندگی که به کمبود آهن ارتباط داده می شود افسردگی است. اگرچه ارتباط بین کمبود آهن و افسردگی توسط برخی از مطالعات مشاهده ای حمایت می شود اما این یافته ها قدری ناسازگار هستند.

برای دست یابی به اطلاعاتی مستند در این راستا، در مطالعه ای جدید ارتباط بین وضعیت آهن و افسردگی به شکل دقیق تری مورد بررسی قرار گرفت.

در این مطالعه نمونه های خونی و داده های مربوط به افسردگی در 190 زن در سنین قبل از یائسگی جمع آوری و آنالیز شد. هموگلوبین کلی خون، هماتوکریت، فریتین سرم و TIBC سرم در این افراد اندازه گیری شد.

نتایج نشان داد براساس مقدار هماتوکریت کمتر از 38% و مقدار هموگلوبین کمتر از 12 گرم بر دسی لیتر، 15 درصد افراد مطالعه شده دارای کم خونی هستند. همچنین 73 درصد این افراد دارای سطح پایین فریتین سرم بودند (کمتر از 20 میلی گرم بر لیتر).

در مجموع 18 درصد این افراد دارای افسردگی متوسط تا شدید بودند.

این نتایج نشان می دهد سطح پایین آهن در زنان ارتباط چشمگیری با افزایش افسردگی در آنان  دارد.

این مطالعه در ماه آوریل 2017 در مجله The FASEB Journal به چاپ رسید.

منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

Iron Deficiency and Depression in Female State Fair Attendees

The FASEB Journal, April 2017, vol. 31, no. 1, Supplement 298.6...

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، آهن، افسردگی در زنان، افسردگی، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : آهن سلامت زنان افسردگی

پیشنهاد خواندنی

جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی مشاهده
جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی