بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

ارزیابی کمی و کیفی مکمل های جدید مولتی ویتامین/مواد معدنی/گیاهی

ارزیابی کمی و کیفی مکمل های جدید مولتی ویتامین/مواد معدنی/گیاهی
استفاده کنندگان از مکمل های جدید و کامل مولتی ویتامین/مواد معدنی/گیاهی/امگا3 که به آن روغن های ضروری نیز تزریق شده است اعتقاد دارند که این مکمل ها باعث افزایش سطح انرژی، کاهش درد، تقویت ایمنی و بهبود تمرکز ذهنی در انسان می شود.

در مطالعه ای که اخیرا انجام شد، ارزیابی کمی ای بر روی تاثیرات این مکمل های جدید از طریق بیونشانگرهای سرم و نیز ارزیابی کیفی بر روی کارایی این مکمل ها انجام شد.

در این مطالعه 16 نفر انتخاب شده و مکمل های فوق را به مدت 2 ماه مصرف کردند. نمونه های خونی از این افراد قبل و بعد از این دوره دو ماهه گرفته شده و آنالیز شد.

نتایج بررسی ها نشان داد که مصرف 2 ماهه این مکمل ها تاثیرات مثبتی بر نشانگرهای بیوشیمیایی گذاشته و باعث بهبود سلامتی قلبی عروقی، وضعیت آنتی اکسیدان ها، نشانگرهای التهاب و تنظیم قند خون می شود.

همچنین در بین  16 پارامتر کیفی بررسی شده، مشخص شد که در 12 مورد پیشرفت بسیار مثبتی با مصرف مکمل های فوق ایجاد شده است و در بقیه موارد نیز پیشرفت کم و بیش وجود داشت.

مشارکت کنندگان پس از 12 ماه مصرف مکمل های فوق دارای وضوح ذهنی، انرژی، انگیزه، کنترل، تعادل و شادی بیشتر، و همچنین دچار کمردرد، درد عضلانی، شیوع سرماخوردگی و انفلوانزا، اضطراب، سرخوردگی و سوزش کمتر شدند.

این مشاهدات پیشنهاد می کند که مکمل های جدید و کاملتر مولتی ویتامین/مواد معدنی/گیاهی/اومگا3 مزایای سلامتی وسیعتری برای استفاده کنندگان از آنها در زمان مصرف کوتاه فراهم می کند.

نتایج این مطالعه در ماه آوریل 2017 در مجله The FASEB Journal به چاپ رسید.منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

Quantitative and qualitative evaluation of a multivitamin mineral herbal essential-oil-infused supplement: a pilot clinical trial

The FASEB Journal, April 2017, vol. 31 no. 1 Supplement 966.20...

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : مولتی ویتامین امگا3 سلامت قلب سرماخوردگی اضطراب

پیشنهاد خواندنی

گیاهان دارویی برای بهبود یادگیری و حافظه مشاهده
گیاهان دارویی برای بهبود یادگیری و حافظه