بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

رودیولارز و بیماری آلزایمر: از مزرعه تا داروخانه

رودیولارز و بیماری آلزایمر: از مزرعه تا داروخانه
گیاه رودیولارز یا ریشه رز یکی از اصلی ترین اعضای خانواده گلنازیان است و به عنوان یکی از مهمترین و پرکاربردترین داروهای گیاهی در نواحی شمالی اروپا شناخته می شود.

ریشه گیاه رودیولارز دارای محدوده وسیعی از فعالیت های دارویی از جمله خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد سرطانی و تاثیرات محافظتی قلبی عروقی و عصبی است که همه آنها به دلیل حضور ترکیبات دارویی گوناگون همچون فنول ها و فلاوانوییدها در ساختار این گیاه است.

علاوه بر این، حضور سالیدروسید، روزاوین ها و پاراتیروسول در ساختار این گیاه مسئول اصلی تاثیرات سودمند آن بر درمان افسردگی، خستگی و اختلالات رفتاری است.

مطالعات فراوانی گزارش کرده اند که رودیولارز دارای اثرات محافظت کنندگی عصبی است و این اثر از طریق از بین بردن استرس اکسیداتیو، التهاب عصبی و سمیت در بافت های مغز ایجاد می شود.

اما با وجود مطالعات فراوان در زمینه رودیولارز، تا سال 2016 هیچ مطالعه مروری در مورد اثرات محافظت کنندگی عصبی رودیولارز انجام نشده بود. در این سال محققان ایرانی مطالعه ای مروری در رابطه با دانش موجود در مورد مزایای رودیولارز به عنوان یک روش درمانی برای بیماری آلزایمر و سایر بیماری های مرتبط با سلول های عصبی که در آنها استرس اکسیداتیو نقش مهمی در پیشرفت بیماری ایفا می کند، انجام دادند.

آنها در این مطالعه بطور کامل اثرات رفتاری، فیتوشیمیایی و بالینی و همچنین عوارض جانبی رودیولارز در درمان بیماری های فوق را بررسی کرده و نگاهی جامع و گسترده بر قابلیت های درمانی این گیاه داشتند.

این مطالعه نشان داد شواهد موجود کاملا تایید کننده اثرات مثبت رودیولارز در پیشگیری و محافظت از بدن در مقابل بیماری های آلزایمر است. همچنین مشخص شد رودیولارز یک داروی گیاهی غیرسمی حتی در دوزهای بالاست و تداخل های دارویی بسیار کمی دارد.

این مطالعه در سال 2016 در مجله Phytotherapy Research به چاپ رسید.
.


منابع و رفرنس ها:

Source & Reference


Rhodiola rosea L. and Alzheimer's Disease: From Farm to Pharmacy

Phytother. Res. 30: 532–539 (2016)..

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : گیاهان دارویی سرطان سلامت قلب آلزایمر

پیشنهاد خواندنی

گیاهان دارویی برای بهبود یادگیری و حافظه مشاهده
گیاهان دارویی برای بهبود یادگیری و حافظه