بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

آشنایی با گیاه رودیولارز و خواص دارویی آن

آشنایی با گیاه رودیولارز و خواص دارویی آن
رودیولارز یک گیاه گلدار چند ساله از خانواده گلنازیان است که به نام هایی دیگری مثل ریشه طلایی و ریشه گل رز نیز خوانده می شود.

رودیولا یک گیاه بومی در نواحی شمالی اروپا، آسیا و آلاسکا است. این گیاه در ایسلند، سوئد، فرانسه، روسیه و یونان دارای تاریخچه بسیار طولانی به عنوان یک گیاه با خواص دارویی است.

ریشه این گیاه دارای خواص دارویی است. این گیاه برای درمان بسیاری از اختلالات استفاده شده است اما تاکنون شواهد علمی کافی تاییدکننده میزان دقیق اثرگذاری آن در بسیاری از کاربردها وجود نداشته است.

رودیولارز برای افزایش انرژی، استقامت، قدرت و ظرفیت ذهنی استفاده شده است. این گیاه همچنین به عنوان یک آداپتوژن برای سازگار و مقاوم کردن بدن در مقابل استرس های فیزیکی، شیمیایی و محیطی بکار گرفته می شود. همچنین از آن برای افزایش کارایی ورزشکاران، کاهش زمان ریکاوری بعد از ورزش طولانی، بهبود عملکرد جنسی، کاهش افسردگی و نیز کاهش اختلالات قلبی مثل ضربان قلب نامنظم و کلسترول بالا استفاده شده است.

همچنین برخی افراد از این گیاه برای درمان سرطان، سل و دیابت،  پیشگیری از سرماخوردگی و آنفلوانزا، پیری و آسیب های ریوی و نیز برای بهبود شنوایی، تقویت سیستم عصبی و افزایش ایمنی بدن استفاده می کنند.

عصاره رودیولا احتمالا باعث محافظت سلول ها در مقابل آسیب ها می شود، ضربان قلب را تنظیم می کند، و می تواند یادگیری و حافظه را تقویت کند. اما هیچ کدام از این تاثیرات در مطالعات انسانی نبوده است.

رودیولا زمانی که بصورت خوراکی و در کوتاه مدت مصرف می شود (6 تا 10 هفته) ایمن است. اما ایمنی بلند مدت آن هنوز مشحص نیست. همچنین عوارض جانبی آن نیز هنوز ناشناخته است.
منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

RHODIOLA: Uses, Side Effects, Interactions and Warnings
webmd..

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، رودیولارز، گل رز، قدرت ذهنی، استرس فیزیکی، سرماخوردگی، آنفلانزا، ضربان قلب، افسردگی، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری را دنبال کنید : dd گیاهان دارویی سلامت جنسی سرطان دیابت سرماخوردگی

پیشنهاد خواندنی

جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی مشاهده
جدیدترین یافته ها در مورد تاثیرات زنجبیل بر سلامتی