بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

پودر سوپر کراتین

مزایا مصرف

    افزایش قدرت و حجم عضلات ورزشکاران
    تقویت سیستم ایمنی و جلوگیری از تحلیل عضلات به دلیل وجود گلوتامین
    افزایش رشد و افزایش حجم توده عضلانی در اثر افزایش ترشح هورمون رشد به دلیل وجود متیونین و آرژنین
    خاصیت سم زدایی و آنتی اکسیدانی، کاهش خستگی و افزایش نفوذ کراتین در سلولهای عضلانی و تحریک ترشح هورمون انسولین به دلیل دارا بودن تورین و آلفالیپوئیک اسید.
    تسریع التیام بافت ها و بهبود زخم ها، تحریک ترشح هورمون رشد، بهبود عملکرد قلب و خونرسانی بهتر به اندام ها توسط آرژنین.
    آلفالیپوئیک اسید  موجود در این محصول نقش های متفاوتی در بدن ایفا می کند. مهمترین اثر این ماده اثر آنتی اکسیدانی آن است که  از سلولهای بدن در برابر آسیب رادیکال های آزاد حفاظت می کند. از دیگر اثرات این ماده افزایش حساسیت سلولها به انسولین است.  به این صورت که مصرف گلوکز را در بافتهای مختلف بدن -که مصرف گلوکز در آنها وابسته به ترشح انسولین است-‌ افزایش می دهد. انسولین به عنوان مهمترین هورمون آنابولیک بدن، موجب سهولت ورود گلوکز به سلولها به ویژه سلولهای عضلانی شده و در نتیجه باعث تسهیل تولید انرژی و تسریع در بازسازی ذخایر گلیکوژنی و دیگر ذخایر انرژی در سلول می شود. از این رو سوپر کراتین گاهی به نام کراتین انسولین دار شناخته می شود، زیرا با وجودی که در ترکیب خود هورمون انسولین ندارد، توسط ترکیبات دیگر سبب تحریک ترشح انسولین می شود. آلفالیپوئیک اسید به عنوان پیش ساز گلوتامین نیز در بدن کاربرد دارد که در بهبود عملکرد سیستم ایمنی، تامین انرژی سلولها و دفع برخی سموم (با کمک اسیدهای آمینه متیونین و تورین) نقش بسیار مهمی ایفا می کند.
    آرژنین موجود در این محصول می تواند باعث تاخیر در بروز خستگی، ‌افزایش خونرسانی به عضلات و کمک به تولید کراتین در بدن شود. این محصول به دلیل دارا بودن گلوتامین سبب ارتقا سطح سلامت و ارتقا عملکرد سیستم ایمنی بدن می شود. همچنین تجزیه پروتئین را کاهش داده و از تحلیل عضلات جلوگیری می کند.
    اسید آمینه تورین به کار رفته در سوپر کراتین دارای خواص سم زدایی، تنظیم فشار اسمزی، تنظیم میزان کلسیم خون و خواص آنتی اکسیدانی است.
    تورین استرس اکسیداتیو را کاهش می دهد و با جذب رادیکالهای آزاد مانع از آسیب به DNA می شود.
    ورزشکارانی که در ابتدای دوره حجم گیری بوده و کم وزن هستند،‌ می توانند از این محصول همراه یک مکمل حجم دهنده (فاقد گلوتامین) برای افزایش وزن و حجم عضلات استفاده کنند.

 نحوه مصرف

1)       دوره بارگیری: این دوره به مدت7 -5 روز بوده و طی آن روزانه 20 گرم کراتین بر حسب جنس و وزن ( 4 وعده در روز و در هر بار5 گرم) مصرف می شود. بهتر است یک وعده به طور ناشتا،‌ یک وعده حدود دو ساعت قبل از تمرین،‌ یک وعده نیم ساعت پس از تمرین و یک وعده قبل از خواب باشد.

2)      دوره نگهدارنده: در این دوره 21 روزه فرد روزانه 2 تا 5 گرم از این مکمل مصرف می نماید. بهتر است نیمی از آن را  2-5/0 ساعت قبل از تمرین و نیم دیگر را 2 – 1 ساعت پس از تمرین مصرف نمایید.

این دوره ها 3 بار تکرار می شوند و سپس یک ماه متوقف می گردد.

این پودر را می توان با آب یا آبمیوه و ترجیحاً نوشیدنی های شیرین، قبل از غذا و با معده خالی مصرف نمود.


نکات:
افراد سالمند، افراد زیر 18 سال، افراد مبتلا به بیماریهای مزمن و نیز مصرف کنندگان داروهای بدون نسخه،  قبل از مصرف این فرآورده با متخصص تغذیه یا پزشک خود مشورت نمایند.
مصرف طولانی مدت این محصول و به مقدار زیاد (بیش از میزان های توصیه شده) ممکن است به بروز عوارض کلیوی منجر شود .
این مکمل برای دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود.
مصرف این مکمل به علت احتباس آب در ماهیچه موجب افزایش وزن، در حد محدود می شود . بنابراین ورزشکارانی که در محدوده وزنی خاصی برای مسابقه آماده می شوند، می بایست مقدار و دوره مصرف مکمل را با دقت بیشتری انتخاب نمایند.
مصرف نوشیدنی های شیرین مانند مکمل های کربومس یا آبمیوه های شیرین می تواند سرعت جذب و کارایی کراتین را افزایش می دهد. این مکمل با قهوه، چای یا آبمیوه های ترش و اسیدی مصرف نشود.
سوپر کراتین در مقایسه با سایر انواع کراتین ها بوی متفاوت و اندکی ناخوشایند دارد که مربوط به وجود گوگرد در ساختار اسیدهای آمینه متیونین و تورین است.

ترکیبات اصلی:

کراتین منو هیدرات، گلوتامین، آرژنین هیدروکلراید، متیونین، تورین، آلفا لیپوئیک اسید

برند

کارن

قیمت

۵۷۲,۰۰۰ ریال
نام محصول: پودر سوپر کراتین
SUPER CREATINE
برند:
برای اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید
کارن
KAREN
دسته بندی از لحاظ عملکرد: مکمل های ورزشی
کشور تولید کننده: ایران/تولید داخل
شرکت تامین کننده:
برای اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید
داروسازی کارن
تلفن شرکت: 021-26204283
وب سایت شرکت تامین کننده: www.karennutrition.com
تعداد در هر بسته: 300 گرم
سایر ترکیبات: طعم دهنده های مجاز خوراکی
شکل دارویی: پودر
پودر سوپر کراتین

دسته بندی از لحاظ ترکیبات اصلی

سوال خود را مطرح کنید. لطفا پیش از طرح سوال، پرسش و پاسخ های قبلی را ملاحظه فرمایید. ممکن است پرسش شما، قبلا پاسخ داده شده باشد

captcha code
محمد صادق حاتمى
سلام،محبت فرمایید که چگونه میتوان از صحت و قلبى نبودن محصولات تون مطلع بشیم. منشکر موفق باشید
نماینده شرکت کارن/خانم لیلا کبودانیان/کارشناس تغذیه از دو طریق : وجود هولوگرام (برچسب نقره ای رنگ با نشان کارن) روی مکمل وجود برچسب اصالت زرد رنگ با بارکد وزارت بهداشت روی مکمل