بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

قرص ویتامین آ + لوتئین شاری

اثرات فارماکولوژیک ومکانیسم اثر:

ویتامین آ یک ویتامین محلول در چربی می باشد که جهت تطبیق دید در تاریکی و تکامل بینایی، حفظ کارایی سلول های اپی تلیال، عملکرد سیستم ایمنی، رشد جنینی و سایر اعمال فیزیولوژیک بدن مورد نیاز می باشد.

ویتامین آ به خوبی از راه خوراکی جذب شده و در کبد ذخیره گردیده و از طریق مدفوع و ادرار دفع می گردد. مصرف مقادیر بالا، اختلالات جذب چربی، کمبود پروتئین ، بیماریهای کبد و پانکراس و عفونتهای گوارشی می تواند منجر به کاهش جذب این ویتامین گردد.

ویتامین آ در روده کوچک تبدیل به رتینول گردیده و پس از جذب در کبد متابولیزه می شود و به صورت فرم گلوکورونیده در چرخه روده ای کبدی شرکت می کند.

لوتئین یکی از دو ترکیب رنگدانه ای اصلی کارتونوئیدی موجود در بخش های مختلف بافت چشم مانند عدسی، شبکیه در مقادیر بالا می باشد که به عنوان یک فیلتر نوری در محافظت از بافت چشم نقش دارد همچنین دارای خواص آنتی اکسیدانی می باشد لذا این ترکیب در سلامت چشم و عملکرد بینایی موثر می باشد.

مواردمصرف:

ویتامین آ در پیشگیری، کمک به درمان و کاهش علائم کمبود ویتامین آ و لوتئین سایر موارد مصرف بررسی شده شامل تقویت سیستم بینایی و سلامت چشم و کمک به درمان در زمینه بیماریهای چشمی مانند کاتاراکت، تقویت سیستم ایمنی، آنتی اکسیدان و پیشگیری از بیماریها می باشد.

مواردمنع مصرف:

درصورت حساسیت به ویتامین آ و یا مشتقات آن، لوتئین و یا هریک ازاجزا تشکیل دهنده فرمولاسیون این فرآورده ازمصرف آن خودداری نمایید. در صورت ابتلا به هایپرویتامینوز آ و هایپر لیپوپروتئینمیا تیپ V از مصرف فرآورده حاوی ویتامین آ خودداری نمایید.

عوارض جانبی:

عارضه جانبی مصرف مقادیر معمول ویتامین آ و لوتئین گزارش نشده است. مصرف مقادیر بیش از حد مجاز و یا طولانی مدت ویتامین آ می تواند منجر به بروز سمیت حاد و یا مزمن گردد که علائم اولیه بروز سمیت عبارتند از : خونریزی لثه، خشکی یا زخم دهان، ترک خوردگی و خشکی لبها می باشد.

هشدارها و احتیاط‌های لازم: در صورت ابتلا به بیماری های کبدی و نارسایی مزمن کلیوی این فرآورد ه با احتیاط مصرف شود و پیش از مصرف با پزشک معالج مشورت گردد.

از مصرف مقادیر بیش از حد مجاز و طولانی مدت فرآورده خودداری نمایید.در صورت مصرف اتفاقی مقادیر بیش از حد توصیه شده سریعاً به مراکز درمانی مراجعه نمایید.

از مصرف همزمان با سایر فرآورده های حاوی ویتامین آ، آنالوگهای ویتامین آ و داروهای رتینوئیدی ( مانند داروی آسیترتین، ایزوترتینوئین) خودداری نمایید.

مصرف همزمان با داروهایی مانند نئومایسین ،کلستیرامین ،پارافین مایع،ارلیستات ممکن است منجر به کاهش جذب ویتامین آ گردد. در صورت مصرف همزمان با داروی وارفارین و داروهای ضد بارداری پیش از مصرف با پزشک معالج مشورت نمایید.

مصرف ویتامین آ ممکن است باعث کاهش اثر واکسن سرخک گردد. مصرف دربارداری و شیردهی: در صورت بارداری و شیردهی حتماً پیش از مصرف فرآورده حاوی ویتامین آ با پزشک معالج مشورت نمایید.

مقدارمصرف دارو: مقدار و طول دوره مصرف این فرآورده توسط پزشک معالج تعیین می گردد.

مقدار مصرف پیشنهادی : برای بزرگسالان، روزانه1 قرص ، همراه با غذا.

نوع بسته‌بندی: قرص روکش دار ویتامین آ شاری: 3 بلیستر 10 عددی در جعبه (30 عددی) همراه با بروشور.

شرایط نگهداری:

دردمای کمتراز 30 درجه سانتی گراد،دورازنورورطوبت نگهداری شود. تا زمان مصرف دارو را درون جعبه نگهداری نمایید. دورازدسترس اطفال نگهداری شود.

ترکیبات اصلی:

هرقرص روکش دار ویتامین آ + لوتئین شاری حاوی 2500 واحد، معادل 750 میکروگرم ویتامین آ به صورت رتینیل استات همراه با 5/12 میلی گرم عصاره ماریگلد استاندارد شده بر اساس وجود 80% معادل 10 میلیگرم لوتئین می باشد .


برند

شاری

قیمت

۱۴۷,۱۵۰ ریال
نام محصول: قرص ویتامین آ + لوتئین شاری
Vitamin A+ Lutein SHARI
برند:
برای اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید
شاری
SHARI
دسته بندی از لحاظ عملکرد: مولتی ویتامین بزرگسالان مکمل های سلامت چشم
کشور تولید کننده: ایران/تولید داخل
شرکت تامین کننده:
برای اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید
مکمل شاری
تلفن شرکت: 021-88700051
وب سایت شرکت تامین کننده: Sharinutri.com
سایر ترکیبات: -
شکل دارویی: قرص
قرص ویتامین آ + لوتئین شاری

سوال خود را مطرح کنید. لطفا پیش از طرح سوال، پرسش و پاسخ های قبلی را ملاحظه فرمایید. ممکن است پرسش شما، قبلا پاسخ داده شده باشد

captcha code