بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

قرص جویدنی ملاتونین 1م گ

قرص تنظیم کننده خواب طبیعی کمک بهدرمان سر درد های میگرنی ،آنتی اکسیدانقوی و ضد سرطان

ملاتونین :
هورمونی است که توسط اپی فیز اپی فیز به نام Pineal body نامیده می شود که در قاعده مغز قرار گرفته است و به آن غده صنوبری یا غده کاجی نیز می گویند ساخته می شود.

Melatonin = N-acetyl -۳- methoxytryptamine) ) عمدتاً در طول شب ترشح می شود تولید این هورمون در ابتدای دوران کودکی حداکثر بوده و پس از سن ۲۰ سالگی تولید آن کاهش می یابد، در حدود سن ۴۵ سالگی کاهش پیدا کرده و تقریباً در سالخوردگی و کهولت تولید آن متوقف می شود.

ترشح این هورمون تابع ریتم شبانه روزی است .تولید و ترشح آن در غروب شروع شده و در خلال شب به حداکثر می رسد و در صبح روز بعد به حداقل رسیده و در طول روز بسیار پائین می ماند.

در تاریکی وقتی سلولهای عصبی شبکیه چشم به وسیله نور تحریک نمی شود هیپوتالاموس، اپی فیز را تحریک کرده که تولید ملاتونین نماید. بکار بردن ملاتونین خارج از بدن ، قرص های ملاتونین، کمک به جلوگیری از اختلالات بافتی و اضمحلال نابودی و کم شدن ذهنی و جسمی ناشی از پیری می نماید و برای اطمینان از استراحت کافی در خواب شبانه استفاده م یشود. زیرا تنظیم کننده ریتم خواب آلودگی خواب شبانه می باشد. ملاتونین مانع از پیر شدن غده pineal می گردد، زیرا دارای اثر قدرتمند ضد پیری در این غده می باشد.

در صورت مصرف ملاتونین خارجی قرص های ملاتونین سرعت پیر شدن غده pineal کاهش یافته، بنابراین فرایند کلی پیری در بدن کند می گردد. همچنین فرآیندهای اضمحلال بافتی، ذهنی و جسمی که از مشخصه های پیری است کاهش می یابد. ملاتونین رادیکال آزاد را بهتر از عناصر آنتی اکسیدان کاهش می دهد. از نظر مقایسه با ویتامین E قدرت آن ۲ برابر ویتامین E بوده و ۵ برابر از گلوتاتیون Glutathione قوی تر است . از آنجا که ملاتونین هم در آب و هم در چربی قابل حل است، در هر محیطی با رادیکال های آزاد مبارزه م یکند و خاصیت ضد سرطانی نیز دارد.

اگر میزان تولید ملاتونین های داخلی بدن کاهش یابد، مصرف ملاتونین خارجی قرصهای ملاتونین ۳ و ۵ میلی گرمی( آن را جبران نموده و بر عکس آن، در شرایطی که میزان تولید داخلی از قبل در بدن بالا باشد، مصرف ملاتونین خارجی تاثیر منفی و سوئی نخواهد داشت. زیرا بدن مقدار لازم را در خود نگاه داشته و مقدار اضافی را از طریق ادرار از بدن دفع می کند.

یکی از علت های بروز سردردهای میگرنی افزایش تولید نیتریک اکساید در بدن می باشد .ملاتونین نیتریک اکساید اضافی بدن را جمع آوری و از طریق ادرار دفع مینماید،در نتیجه موجب درمان سردرد های میگرنی می گردد.

موارد مصرف :

این محصول اختصاصاً برای سالخوردگان دارای اختلالات مشکلات خواب توصیه می شود. این مکمل کمک موثری در کاهش استرس که عامل اختلالات و مشکلات خواب شبانه است می باشد. همچنین به نظر می رسد که در تنظیم ریتم شبانه روزی ۲۴ ساعته( کمک نموده و در اجتناب و کاهش اختلالاتی که به پرش ناگهانی از خواب می باشد موثر است. این قرص از سری مکمل های ESI از گروه Relax Natural Sleep Line می باشد .

دستور مصرف :

روزانه ۱تا ۲ قرص را با مقداری آب، ترجیحاً شبها قبل از خواب میل نمائید.

برند

سپید طب نیا

قیمت

۰ ریال
نام محصول: قرص جویدنی ملاتونین 1م گ
MELATONIN 1MG
برند:
برای اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید
سپید طب نیا
SEPID TEB NIA
دسته بندی از لحاظ عملکرد: مکمل های آرام بخش - بی خوابی مکمل های تقویت سیستم ایمنی/آنتی اکسیدان ها
کشور تولید کننده: ایران/تولید داخل
شرکت تامین کننده:
برای اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید
سپید طب نیا
تلفن شرکت: 021-22046635
وب سایت شرکت تامین کننده: http://www.sepidteb.com/
شکل دارویی: قرص جویدنی
قرص جویدنی  ملاتونین  1م گ

دسته بندی از لحاظ ترکیبات اصلی

سوال خود را مطرح کنید. لطفا پیش از طرح سوال، پرسش و پاسخ های قبلی را ملاحظه فرمایید. ممکن است پرسش شما، قبلا پاسخ داده شده باشد

captcha code