بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

کپسول کو کیوتن 100 م گ

این فرمول کوآنزیم کیو 10 شرکت وبرنچرالز کانادا بر پایه روغن سبوس برنج است و جذب آن به این وسیله افزایش پیدا می کند .

کوآنزیم کیو 10 یک ترکیب شبه ویتامینی است که در فرایند تولید انرژی در سطح سلولی دارای اهمیت زیادی می باشد .

در فرایند پیری کاهش میزان کوآنزیم کیو10 در بدن رخ می دهد و مشکلات زیر را پدید می آورد :

- اختلال در عملکرد قلب

- اختلال در سیستم ایمنی بدن

- عدم کفایت کبدی

کوآنزیم کیو 10 همچنین آنتی اکسیدان مهمی است که رادیکال های آزاد را در سطح سلولی پاکسازی می کند و سبب حفظ سلول ها از خطر اکسیژن می شود . کوآنزیم کیو10 به خوبی با ویتامین E و سایر آنتی اکسیدان ها همکاری می کند . مقدار توصیه شده برای مصرف 30 تا 120 میلی گرم است که بستگی به سن و شرایط سلامتی دارد .

- کوآنزیم کیو10 ، 100 میلی گرم مقادیر بالاتر از کوآنزیم کیو10 را برای بدن در موارد خاص تامین می کند

موارد مصرف :


-  افزایش سلامت عمومی به خصوص در افراد مسن تر و در موارد کاهش انرژی به صورت عمومی

-  همراه با داروهای استاتین (‌لوواستاتین ، آتورواستاتین ، سیمواستاتین و ... )

( مصرف داروهای استاتین ذخیره کوآنزیم کیو 10 بدن را تحلیل می برد . مطالعات بالینی نشان داده است که مصرف داروهای استاتین با افزایش خطر مشکلات قلبی و عروقی ارتباط دارد .

به این دلیل که این داروها نه تنها تولید کننده کلسترول را مهار می کنند بلکه تولید کوآنزیم کیو 10 را هم مهار می کنند و کوآنزیم کیو10 برای حفظ سلامتی قلب مورد نیاز است . کسانی که از استاتین ها استفاده می کنند بهتر است با پزشک خود مشورت نموده و روزانه 400-100 میلی گرم کوآنزیم کیو 10 دریافت کنند . مصرف کوآنزیم کیو 10 ممکن است درد عضلانی ایجاد شده توسط استاتین و ضعف قلب را از بین ببرد . )

- کوآنزیم کیو 10 به عنوان یک پروتکل آنتی اکسیدان / ضد پیری به کار می رود تا استرس اکسیداتیو میتوکندری را تعدیل کرده و سبب محافظت بافت ها می شود .

- کوآنزیم کیو 10 به عنوان پیشیری کننده در میگرن به کار می رود تا تعداد حملات میگرن و پی آمدهای تهوع و استفراق ناشی از آنرا کاهش دهد .


مقادیر توصیه شده برای مصرف :

- سن 20 تا 40 سال ...................................................................................................... 60-30 میلی گرم در روز

- سن بالای 40 سال ...................................................................................................... 100-60 میلی گرم در روز

- افرادی که از داروهای پائین آمرنده چربی خون ( استاتین ها ) استفاده می کنند................... 400-60 میلی گرم در روز

- در سردردهای میگرنی به عنوان پیشگیری کننده .............................................................. 100 میلی گرم روزی 4-3 بار

- در میگرن دوران کودکی طبق تحقیقات انجام شده توسط (2007) Hershey et.al. که روی سنین 3 تا 22 سال کار کرده اند ........................................................................................................................... mg/kg 3-1 در روز


عوارض جانبی :

مصرف میزان 3/33 میلی گرم روزی 3 بار به مدت 4 ماه در یک تحقیق بالینی و نیز 300 میلی گرم روزی 2 بار برای 30 ماه و 300 ، 600 ، 1200 میلی گرم در روز برای 16 ماه در تحقیقاتی دیگر ، با هیچگونه عوارض جانبی همراه نبوده است .

در کمتر از 1% از افراد مصرف کوآنزیم با مشکلات گوارشی همراه بوده است .

مشکلاتی نظیر تهوع ، استفراغ ، اسهال ،‌کاهش اشتها ، سوزش سر دل همراه بوده است .


تداخل :

در کسانی که وارفارین استفاده می کنند شروع مصرف کوآنزیم کیو10 احتمالاً سبب کاهش کنترل ضد انعقادی خواهد شد . علاوه بر این خیلی از کسانی که وارفارین مصرف می کنند مصرف کننده استاتین هم هستند که نیاز به کوآنزیم کیو 10 دارند . کسانی که وارفارین و کوآنزیم کیو 10 همزمان مصرف می کنند نباید کوآنزیم کیو10 در آنها ناگهانی قطع شود . برای فرایند افزایش انرژی عمومی منیزیم به کوآنزیم کیو 10 کمک می کند و می تواند به عنوان یک مکمل در کنار آن مصرف شود .

عارضه پروپرانول کاهش عملکرد قلب است . در مطالعات نشان داده شده که علت این امر مهار بعضی آنزیم های کوآنزیم کیو 10 عضله قلب است . این آنزیم ها برای انرژی زیستی عضله قلب ضروری هستند . مصرف کوآنزیم کیو 10 در دوزهای بالاتر از 100 میلی گرم میزان اثر کاهش دهنده فشار خون داروهای ضد فشار خون را افزایش می دهد و تعدیل دوز این داروها لازم است .

احتیاط :

در زمان بارداری و شیردهی با پزشک خود مشورت کنید .

قیمت

۰ ریال
نام محصول:کپسول کو کیوتن 100 م گ
CO Q10 100MG
دسته بندی از لحاظ عملکرد:مکمل های سلامت قلب
شرکت تامین کننده:
برای اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید
کارآوران طب آسیا
تلفن شرکت:021-88956103
وب سایت شرکت تامین کننده:www.kata-med.com
شکل دارویی:کپسول نرم ژلاتینی
کپسول کو کیوتن 100 م گ

دسته بندی از لحاظ ترکیبات اصلی

captcha

سوال خود را مطرح کنید. لطفا پیش از طرح سوال، پرسش و پاسخ های قبلی را ملاحظه فرمایید. ممکن است پرسش شما، قبلا پاسخ داده شده باشد

captcha code